Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kétségbeesett anyuka...

Egy kétségbeesett anyuka vagyok 7hó-s babával. A gyedem 70-80ezer+családi 13ezer és nem nagyon jövök ki belőle. Gyerektartást sem kapok. Szeretnék valami munkát vállalni a pici mellett, de nem tudom mihez is kezdhetnék. Tud Nekem segíteni Valaki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 11:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

- Fordítás, ha magas szinten beszélsz idegen nyelvet. Fordító irodáknak kell írni hogy vállalnál, küldenek próbafordítást, ha ez jól sikerül küldenek munkát. Ez baba mellett végezhető, főleg ha jó alvó a kicsid. Sokszor feketén megy, így nem kell aggódni a gyed/gyes miatt. Főleg műszaki, jogi szövegekre kell számítani.

- Vállalsz gyerekfelügyeletet a saját otthonodban.

- Kereskedés Vaterán, tesz-veszen. Pl. turiban megveszed a ruhát, stb-t., kimosod, kivasalod, rendbe teszed és árulod.


Hirtelen ennyi, de biztos van még.

2010. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi a végzettséged? Én pedagógus vagyok és német szakos tanár. Különórákat szoktam vállalni a kisbaba mellett. Anyukám szokott vigyázni rá.

Esetleg a szakmádból nem adódik ilyen lehetőség? pl varrónő, fodrász stb, amit otthon is lehet vállalni.

2010. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy rakás dolgot lehet otthon csinálni, ha értesz hozzá, próbavásárolhatsz,

varrhatsz,

hímezhetsz,

üvegfesthetsz

és eladod teszveszen, meskán, stb... Az anyagi részét nem tudom, ezek csak ötletek!


Írhatsz szakdolgozatot bérbe, van ilyen oldal is erre.


A munkahelyeden ha lehet otthonról csinálni a munkádat, akkor egyezz meg velük távmunkában.


A helyzet viszont az, hogy ezeket legálisan gyed mellett nem csinálhatod.


Amit legálisan csinálhatsz, de nem kizárólag otthoni munka, az még az mlm üzletépítés, ehhez mondjuk nem kell pénz, a terméktapasztalat az elején kell, de erre van a szponzor, a pénzedet meg kiveheted árengedményként és a kutya nem szól érte (csak nagyon jól válaszd meg a céget).

2010. dec. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, mindent leirtak neked, amit tudnod kell.

1. Pereld be apát, aki köteles fizetni. Ez a gyerek érdeke, hiszen igy otthon maradhatsz vele.

2. GYED mellett nem dolgozhatsz, ha feladod, akkor nem gondolom, hogy annyival többet keresnél, hogy lenne értelme, tehát az 1. megoldás a legjobb neked.

2010. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
46%

Én csak az egyik válaszoló hozzászólásán akadtam fenn, hogy mások bőven kijönnek 80-90 e ft-ból albérletben akár két gyerekkel is.

Mi "még" csak ketten vagyunk, de alig bírunk kijönni a fizetésünkből. Nagyon megnézzük, hogy mire költünk, ételen kívül már szinte alig költünk másra, mégis hónap elején el is fogy minden pénz. Az én fizetésem teljesen elmegy a lakbérre és a rezsire, de attól félek, hogy a hideg miatt, még több is lesz a gáz. Párom fizetésének a fele elmegy hiteltörlesztésre és a másik fele marad, ami kb. 40 e ft, ebből élünk, ebből tankolunk.

Nem verjük el a pénzt, mégsem bírunk normálisan megélni.

Ne jöjjön nekem senki azzal, hogy mások vígan kijönnek ennyi pénzből.


Kérdező! Nem sok esélyed van. Hogyan estél teherbe? A pasi felajánlotta az abortusz költségét, ha nem akarta a terhességet? Amennyiben igen, akkor nincs jogod beperelni, mert te döntöttél úgy, hogy megtartod. Az ő szemszögét is meg kell érteni, ha még nem kart gyereket. Viszont ha csak annyit mondott, hogy sorry és lelépett, akkor viszont lelkiismeret furdalás nélkül indíttasd meg az eljárást! Ha nincs ismerős, aki munkát adna, még nem tudsz elmenni dolgozni. Spórolni kell mégjobban, hátha van még valami, amit összébb lehet húzni. Neked legalább van saját házad hitelmentesen. Szülők nincsennek, akik kisegítenének?

2010. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
81%
Én csak azt nem értem, miért nem lehet a kérdésre válaszolni, nem az érdekli a kérdezőt, hogy pereljen-e, hanem hogy valaki tud-e munkalehetőséget.
2010. dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

15:48!

A kérdező azt nem érti, hogy dolgozni nem lehet GYED mellett. Tehát VAGY dolgozik, VAGY GYED-en van. A munkabére viszont nem hinném, hogy sokkal több lenne, mint a mostani GYED-e. Ha viszont bepereli az apát a gyerektartásért-ami igenis jár még akkor is, ha apuka nem is akarta a ygereket.

2010. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani,hogy a picit rábízd valakire, akkor vállalhatsz családoknál takarítást vagy vasalást, esetleg gyerekfelügyeletet. Meg a rezsi ktg-et próbáld minél lejjebb faragni. Pelenkát a dm-ben vegyél 25%-os kuponnal,írd össze mire költesz egy hónapban, aztán hó végén nézd át, hogy mi az ami nélkülözhető. Inkább ritkábban járj vásárolni,mert az ember hajlamos elcsábulni, ha boltba megy. Hát ezek jutottak eszembe.
2010. dec. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha GYED-en vagy, akkor miért nem mész vissza a munkahelyedre dolgozni? Nem tudom, mennyi volt a fizetésed, de az tuti, hogy legalább 25%-kal több, plusz a pótlékok, ha vannak.

Az viszont igaz, hogy ha most mész vissza dolgozni, akkor a baba 1 éves koráig nem kapsz GYES-t sem. Bár az is lehet, hogy egyáltalán nem, ha most tényleg módosítják a törvényt, és nem lehet GYES mellett sem dolgozni.

A bölcsivel gondok lesznek viszont, mert a legtöbb városban már jó előre fel kell iratkozni várólistára, nem úgy megy sajnos, hogy szólok, hogy vinném a gyereket, és jövő héten már lehet is vinni. Pláne, hogy ott is van beiratási időszak.

Olyan munka viszont tényleg nagyon kevés van, amit otthonról lehet ténylegesen csinálni. Maximum gépelés, fordítás, ilyesmi, de hát gondolhatod, rengeteg ember szeretne ilyen munkát végezni, munkalehetőség meg kevés van.

Tudom amúgy milyen ez, én is egyedül nevelem a fiam már a születése óta. Mondjuk mi albérletben laktunk (és lakunk most is), de azért meg tudtunk élni. Igaz, tényleg nagyon szűkösen. Most se vagyunk nagyon eleresztve, cca. havi 100 ezer a bevételem (családival, mindennel együtt), és ebből kifizetek havi 60-65 ezret a lakbérre és a számlákra (és ebben még nincs benne a telefon meg net számla plusz a bérletem), de szerintem azért lehet úgy takarékoskodni, hogy ez elég legyen. Mert azért ez tényleg nem kevés úgy, hogy nem kell lakbért fizetni. Ha nekem nem kéne, havi harminccal több maradna a zsebemben, és akkor már azt mondanám, hogy egész kényelmesen ki tudunk jönni.

Még annyi jutott eszembe, bár ez nem munka, de igényelhetnél lakásfenntartási támogatást (ez kb. az egyetlen dolog, amit GYED mellett meg tudsz igényelni), bár ez nem nagy összeg, ilyen havi 5000 körüli összegre számíts. De sok kicsi sokra megy.

2010. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!