Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lejár a gyes akkor mennyi...

Ha lejár a gyes akkor mennyi szabadságot kell kiadnia a munkahelynek, ez mindjárt a gyes után van? Ha nem akarok oda visszamenni dolgozni, ezt hogy kell intéznem, mennyi a felmondásiidö (12év munkaviszony)? A szabadság beleszámit a felmondási idöbe?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék visszamenni majda a régi munkahelyemre akkor ezt hogy csináljam?Amég nem jár le a gyes keressek munkát és ha lejár mondjak fel vagy várjam meg a gyes végét és akkor ki kell adniuk a szabimat?Ez idö alatt keressek munkahelyet?A szabadság beleszámit a felmndási idöbe,mennnyi a felmondási idö?A munkahelyemen nem szeretnék ilyenekröl érdeklödni mert ha nem találokmásik helyet akkor még ciki lehet.
2009. jan. 21. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Több megoldás lehetséges. Kereshetsz már most más munkát, ha a gyerkőc felügyeletét meg tudod oldani akár el is mehetsz dolgozni és mellette jár a gyes is. A gyes lejártakor kérheted a korábbi munkaviszonyod megszüntetését akár közös megegyezéssel is, ekkor a ki nem vett szabadságodat pénzben meg kell váltani. A közös megegyezéssel járó munkaviszony megszüntetés akkor is szóba jöhet, ha kivárod a gyes végét és csak utána akarsz elhelyezkedni. Közös megegyezésnél nincs felmondási idő. Felmondási idő csak munkavállalói rendes felmondás esetén van. Időtartama függ a munkaviszony hosszától esetleg a kollektív szerződéstől, de minimum 31 nap. A szabadság természetesen beleszámít. Tehát több megoldás lehetséges és bármelyik jó lehet, igazából attól függ a dolog, hogy mikor találsz másik munkahelyet, és akkor ez alapján ki lehet választani a legjobbat.
2009. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is csak kérdeznék:

Hány napról beszélünk ez esetben? Mármint amit ki kell fizetnie a munkáltatónak, hogyha végimaradok gyeden is.

Hogy kell ezt kiszámolni?

2009. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nektek nem küldik ki a fizetési papírt? Nekem a munkaadó minden hónapban kiküldi, hogy mennyi GYED-et kaptam, és abból mennyi a nyugdíj-járulék meg hasonlók, és a végén ott van, hogy mennyi nap szabadságom van. Én egy éve és 3 hónapja vagyok GYED-en, előtte 7 hónapig táppénzen, az előtt egy évet dolgoztam rendesen. Így van most 19 nap szabadságom. Ami mondjuk kb azt jelenti, hogy majdnem egy hónap, mert ugye 5 nap szabi, két nap szabadnap. Azt hiszem, ebből talán még lesz 2 hónap is mire lejár a GYES-em is, kb. úgy kéne, mert nem megyek vissza dolgozni, hanem egyetemre megyek, és jó lenne, ha az első nyáron nem kéne dolgoznom, hanem pont akkor kivenném a szabimat arra a két hónapra.
2009. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!