Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol rontottam el, de nagyon...

Hol rontottam el, de nagyon és mit tehetek, ha 2,5 éves gyerekem fegyelmezetlen?

Figyelt kérdés

Üt, rugdos. Főleg engem, de más gyerekeket is néha.

Ha nem az van amit ő akar....

Pld ha akarok indulni haza a játszótérről-játszóházból, hisztizik, bőg, örjöng, nem lehet felöltöztetni csak ha nagy erővel lefogom, lefekszik a földre..vagy akár a járdára vagy a lépcsőházba és zokog, kiabál, ordítozik...nem tudom lekezelni....szar anya vagyok, mert gondolom miattam van, mert mástól ennyire elvadult örjöngést nem láttam még.


2010. dec. 15. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Őrizd meg a nyugalmadat,ne lássa,hogy nehezen kezeled ezeket a szitukat!Ne törődj a környezettel,higgadtan mondd el a kisfiadnak,hogy ha így viselkedik akkor nem lesz játszótér...stb.Ha rúg akkor fogd meg a lábát és nyomatékosan mondd Neki,hogy nem szabad!Szerintem nem kell hosszan magyarázni,ha hiszti akkor azonnal öltözés és bárhogyan de haza vonszolod!Egy idő után tutira rá fog jönni,hogy nem tud kihozni a sodrodból!Ha ügyesen viselkedik akkor jutalmazd meg valami aprósággal!Legyen nálad kis túró rudi vagy akármi és mondd el Neki,hogy ha normálisan viselkedik akkor megkapja!Csak akkor!!!!
2010. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor leguggolok hozzá,hogy szemtől-szembe legyünk!!!

Megpróbálom lenyugtatni,elterelni a figyelmét és megpróbálok neki úgy magyarázni,hogy közben mondogatom neki,hogy "nézz a szemembe!"

Nem mondom,hogy mindig sikerül,de általában igen!Bár nem igazán szokott sűrűn lenni ilyen dühkitörései!Nagyon nehéz,de türelemmel és halkan beszélni ilyenkor hozzá és elterelni a figyelmét!Okt.-ben múlt 2.éves a kislányom.

2010. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

2 éves a lányom. Nagyon akaratos típus, ő is hajlamos a fetrengős hisztire. Én és a párom is következetesen tartjuk magunkat ahhoz, hogy toporzékolással, durvasággal semmit nem érhet el. Konkrétan ilyen esetben elmondom neki, hogy nincs értelme ennek a viselkedésnek, és ott hagyom. Nem adom meg neki amit akar, csak akkor ha lenyugszik és szépen kéri. Sok gyakorlás, türelem kérdése, és bizony sokszor kell nemet mondani, és azt tartani is mindenképpen. Így szép lassan rájön, hogy a hiszti nem vezet célra.

A példádra vonatkoztatva én a következő játszótéri hisztinél elmondanám neki, hogy ez ronda dolog volt, ezért 3 napig nem lesz játszótér, játszóház, hanem gyaloglás lesz az utcán. A gyaloglás alatt többször átbeszélné vele mi a gond, és hogyan kell viselkednie ha újra játszóterezni akar. Mindezt kitartóan ismételve ameddig meg nem érti.

2010. dec. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!