Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én rontottam el valamit? Más...

Én rontottam el valamit? Más gyereke is lefagy a gyerektársaságban?

Figyelt kérdés
2,5 éves lesz a lányom november végén,1 éves kora óta ha nagyobb gyerektársaségba csöppenünk(vagy akár 2-3 gyerek is elég)akkor lefagy.Tavasszal sokkal rosszabb volt a helyzet,akkor szó szerint mozdulatlan maradt ha más gyerekek jöttek a játszótérre,és csak nézte őket csendben.A nyár kicsit segitett rajtunk. A nagyobb gyerekekkel soha nem volt gond csak a saját korosztályával,vagy a kisebbekkel.A saját kistestvérével 13 hónap kellett ahoz hogy hozzányul a kicsi és ő nem visit. Ma benéztünk a gyerekzumbára,de esze ágában sem volt neki odamenni a többiekhez,csak messziről nézte őket,meg mosolygott,hogy ügyesek,de ennyi. Ez mitől alakult ki,attól hogy nem nagyon jártunk gyerektársaságba két éves kora előtt,vagy egyszerűen ilyen tipus?Mostmár járunk babaklubba,javul a helyzet,de még mindig nagyon távolságtartó.
2011. okt. 28. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Többet kellett volna vinni kiskorába társaságba.De kinövi majd :)
2011. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ő ilyen szemlélődő alkat. Az én lányom is ilyen, már 5 éves, ha megyünk valahova, akkor még most is mellettem marad egy ideig (most már csak pár percig), utána megy csak játszani. Persze csak akkor, ha van ott barátnője, ha egyedül van egy teljesen idegen társaságban, akkor nem megy oda. Pici korától járunk társaságba (babaúszás, babaklub, bölcsi...), szóval nem azért ilyen, mert sokáig nem találkozott más gyerekkel. Ő ilyen, és így kell elfogadni. :))
2011. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Játszóterezni jártunk egy éves kora után,meg sokat sétálni születésétől fogva,de ez ezekszerint kevés. Egy barátnőm volt akinek hasonlo koru gyereke volt,de attól a kislánytol sajnos sikerült egy két fejbevágást begyűjteni....lehet ez is nyom a latban. Félek mi lesz oviban...
2011. okt. 28. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne félj, majd az ovi javít a helyzeten. Az én fiam is ilyen kis félős volt, de mióta ovis gyökeresen megváltozott a hozzáállása.
2011. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is ebben bizom,de másrészt meg félek is tőle,mert olyan kis érzékeny,attól félek hogy ha lesz ott egy két kellemetlen incidens akkor csak még jobban elzárkozik a korosztályától.
2011. okt. 28. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 26 hónapos és hasonló.Ő is lefagyott eleinte a játszin,stb.De ez nem baj mert így tanul.Figyeli a többieket.Van hogy a játszin leülünk a padra és onnan figyeli őket és közben lemeséli amit lát.Később persze utánozza őket.
2011. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!