Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdekelne, erről ki hogyan...

Érdekelne, erről ki hogyan vélekedik? Gyermekvállalás-anyagi helyzet, stb. Bőv lent.

Figyelt kérdés
Van egy kisfiúnk, fél éves múlt, és mindenki azt kérdezgeti mikor jön a tesó. Mi meg mondjuk, hogy lehet nem jön, mert elég egy gyerek felnevelése is. És ilyenkor mindig megdöbbennek, mert akik ismernek tudják, hogy nem vagyunk rossz anyagi helyzetben, van saját hitelmentes autó, ház, motor. Nem okoz gondot a számlák befizetése, és még félretenni is tudunk. De nagyon tartunk attól, hogy ez két vagy több gyerek mellett már nem menne. És kicsit sem vagyunk biztosak abban a közhelyben, hogy "csak szeretet legyen", mert szeretetből nem tudjuk elindítani az életbe. Nekünk a szüleink tudtak segíteni, és úgy gondoljuk mi is tudunk majd a mi gyermekünknek, de ha már nem egy gyerkőc lenne tartok tőle nem menne. Pedig hozzáteszem, imádom a kisfiamat, imádtam a várandós 9 hónapot, és soha ilyen boldog még nem voltam mint azóta hogy ő van, és ez nyilván több gyerkőc esetén csak hatványozódna.... de hogy mer valaki belevágni 3-4 gyerkőc vállalásába manapság? Biztos benne, hogy tud majd neki segíteni??? Nem ítélkezni akarok, csak nagyon sokat gondolkoztam ezen mostanában.
2010. dec. 16. 15:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is ebben a cipőbe járunk(jártunk). Lelkileg nagyon vágyok még egy gyerekre, de a lakáshitel... sajnos nem tudunk mindig félre tenni. Kb 3 hónapja vacillálunk a tesó kérdésen, mindenki kérdezi, hogy mikor lesz. Vissza akartam menni dolgozni, de ott közölték, hogy csak teljes munkaidőbe vennének fel:-( Védőnőnk szerint(sokan panaszkodtak neki), az az anyuka, aki vissza megy dolgozni és kb 1-2 év múlva megint elmegy szülni az megbízhatatlan munka erőnek számít, így ha akarunk most vállaljunk még egyet. Nehéz kérdés mert valóban el kell indítani az életbe, viszont olyan rossz, ha nincs testvér. Mi is 3-an vagyunk és olyan jó, hogy vannak és van még egy csomó unokatesó is. Szóval párnapja döntöttünk:-) Itthon maradok és jövőre vállaljuk a kis tesót:-)
2010. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek is meg nem is.


Az én szüleim is tettek félre nekem aztán apám szépen áthúzta azzal hogy majdnem megölte anyut és idő elött elváltak a házat aminek a tetőterét kaptam volna eladták.


Éveken át gyüjtögettek semmit se kaptam csak szeretet. Vittem valamire bár 12 évig dolgoznom kellett érte.

A jövö nagyon sok mindent rejt és sajnos nem csak a szülők jóindulatán múlik sokszor.


Nekünk kettő lesz és nem fogom bánni hogy nem lesz diplomás mert lehet hogy nem fogom tudni segiteni több millió forinttal lehet hogy dolgoznia kell mint anno nekem kellett de ha már azzal fog foglalkozni amit szeret sikeres és boldog ember lesz.

2010. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos vagyok benne, hogy menni fog a segítség. Három gyereket akarunk, pedig hitel van a lakáson. De az én saját véleményem az, hogy a gyereknek nem akkor segítek, ha a feneke alá tolok mindent, hanem, ha csak segítek NEKI megszereznie. Magától.

Az meg tuti biztos, hogy annyi félretett pénzem mindig lesz, hogy a saját lakás önerejét be tudjam mindegyiknek fizetni, és hogy bármikor tudjam őket támogatni, ha szükségük van rá.

És igyekszem őket önállóságra nevelni. A talpraesettséget is hiszem, hogy el lehet sajátítani.

Támogatom őket, amíg a saját lábukra tudnak állni - ez nem nagyobb megterhelés anyagilag, mint felnevelni őket 18 éves korukig.

És ha én már nem leszek, ők mindig itt lesznek egymásnak.

Nekem nem volt testvérem, és a mai napig hiányzik. Ha nem lesznek már szüleim, akkor a régi időkre egyedül fogok emlékezni:(

De sebaj, a lényeg, hogy itt vagyok, élek, tudok dolgozni. És jöjjenek azok a gyerekek:)

2010. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy gondolom, mint te. Hasonló az anyagi helyzetünk is, és mi sem tervezünk csak egy babát. Mondjuk családon belül nálunk is megy a "majd rájöttök, meggondoljátok magatokat" című szöveg. De szerintem nem mások véleménye a fontos, hiszen nem nekik kell felnevelniük a gyerkőcödet. Mi ennek az egy manónak csináltunk egy megtakarítási számlát, így mire nagykorú lesz, lesz honnan elindulnia. Nekem is volt segítségem, tudom, hogy milyen sokat számít ez. A férjemnek anno nem volt támogatása, nem is nagyon tudott elindulni az életben. Szóval mindkét részről van tapasztalat, így egy gyerekre vállalkozunk. Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak, hiszen ez kettőtök döntése kell hogy legyen.
2010. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nekünk is van saját megtakarításunk, és a gyerkőcnek is külön. És azt hogy segítsek elindulni az életben nem úgy gondoltam, hogy a feneke alá tolok mindent... amúgy meg azt is gondolom, hogy ez is ilyen magyar mentalitás, hogy én nem kaptam semmit a szüleimtől és mennyivel több/jobb "vagyok annál aki igen, mert én bezzeg megdolgoztam érte" -nyilván akinek nem inge...- de nekünk tudtak segíteni, és soha egy perceig sem kellett albérletben laknunk, vagy hitelt fizetnünk. Ettől nem vagyunk kevesebbek azoktól akik a hitelükre keresnek. És az hogy valakinek 2-3 gyerek mellett mindig van annyi félretett pénze, hogy pl egy lakás önrészét kiperkálja kicsit sem nagy magyar átlag. És ezt SEM bántásból írom. Csak épp a környezetünkben sok olyan család van -de akár említehetném ezt az oldalt is példának- akik egyik hónapról a másikra élnek, és nem hogy félretenni nem tudnak, de örülnek ha nem kell mindig kölcsönkérni. Mégis van 2-3 gyerkőc.... és én ezt pl nem értem.
2010. dec. 16. 15:50
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig arra gondolok,hogy még picik ez nem okozna gondot.Nem a pelenka megvétele a nehéz,meg ha egy gyerek már eszik jut a másiknak is.Hanem én már messzebbre gondolok.Amikor suliba mennek és mondjuk mind a kettő egyetemre,lakás is kéne nekik.Lesz e munkánk egyátalán,stb,stb...Tehát én a késöbbiek miatt nem merek még egy gyermeket vállalni.Bár néha játszadozom a gondolattal,de ezt tényleg jól megkell gondolni.
2010. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nagyon sokan nem gondolkoznak így előre.Azt hiszik albérletbe szülni 3 gyereket nem gond, majd csak lesz valahogy mert ugye a pénz nem boldogít.De a szomorú valóság hogy a gyereke 20 év múlva szenvedni fog ugyanúgy az albérletben mert nem tud saját lakást venni.
2010. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokat gondolkoztunk kell e testvér. De nem hiszed el hogy mennyit ad a két gyerek egymásnak!! Még a hangulatuk is más ha együtt vannak, szeretik egymást, eljátszanak, a nagy megvédi a kicsit, a kicsi ha nyűgös mi a szülei nem vagyunk mindig jók neki de a nagy és okos bátyja:)) (3 évvel idősebb) bezzeg igen! Borzasztóan bánnám hogy megfosztottam őket egymás társaságától.

Egyébként nekem hirtelen haltak meg a szüleim, ha a tesóimmal nem lennénk egymásnak néhányszor már Dunának mentem volna.

(Teszem hozzá a jó testvéri viszonyról beszélek, nem arról mikor csak ölik egymást.)

Nekünk is van hitel a lakáson és mi se kaptunk egy rokontól se semmit, de ha ezt nézem akkor egyetlen gyerekem se születhetett volna mivel 40 évesek leszünk a férjemmel mire lejár.

Nem azt mondom hogy napról napra élve bevállalnék gyereket, de az életet így se lehet élni szerintem mindig az 1000% biztonságra játszva meg mindig a legeslegrosszabbat feltételezve:) De ez a mi életfilozófiánk a férjemmel:)) Még szerencse hogy sokan gondoljuk így mert egyébként alig születne gyerek, vagy mindenhol csak egy.

2010. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy mit választanék (ha lehetne).Hitelmentes életet,de akkor nincs tesóm, vagy ezt a mostanit, nem kellene gondolkodni.Igen!Van hitel, van gond, nincs meg MINDEN!, de, DE! és ez a lényeg, soha semmiféle anyagi jólét nem tesz ki egy szerető testvért.Így, hát inkább szűkösebben, de 2 gyereket!Nem fognak mindent megkapni, nem is kell,de szerető testvért azt igen!Mert az fontosabb, mint bármilyen anyagi juss.
2010. dec. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%
Kettő és négy gyerek közt azért óriási különbség van!!!egyébként én csak olyan 4gyerekes családokat ismerek akik tehetősek,és komoly egzisztenciával rendelkeznek!Véleményem szerint 1 gyereket is lehet felelőtlenül szülni,ebben sem lehet általánosítani.Nekem nem (tudtak)segíteni a szüleim,mégis (munkával)elértem/elértük álmaink megvalósítását(kertes ház,autó,és szigorúan (csak)2 gyerek.Remélhetőleg minél több ember,felelős gondolkozással dönt gyermekei számáról!Egy két gyerekes anyuka
2010. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!