Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elég furcsa gondban vagyok....

Elég furcsa gondban vagyok. Adnátok tanácsot? Hátha van egy jó ötletetek. (Kicsi hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören, címszavakban. Van egy 11 hónapos fiam, már rajta vagyunk a kistesó-témán. Boldog házasságban élünk, nagyon becsülöm a férjem, mert: egészen kicsi kora óta önálló, gyerekkora óta sportol, takarít, főz, ellátja magát, 8.-os kora óta dolgozik szünidőben. Most 30 éves, rendszermérnök, szakmájában az egyik legjobb, saját vállalkozása van. Jólnevelt, szépen beszél az emberekkel. Egyetlen hibája hogy kissé beképzelt és úgy válaszol, ahogy kérdezik. A „dobj meg kővel, visszadoblak kőhalommal” elvet követi, nem képes máshogy beszélni, főleg, ha cselédnek nézik.

A gond ott van, hogy az öcsém, aki hamarosan 17 éves lesz, teljesen önállótlan, kései gyermek (34, 36 évesen lettek szülők az ősök), nevelőapám egyetlen fia. Anyám ágyba viszi neki a reggelit, megcsinálja helyette az ágyat, a fiú képtelen egy minimális fizikai munkára, mikor kanapét cipeltek, a párom fogta az egyik végét, a másik végén pedig az öcsém és apám majdnem megszakadtak ketten:S

Öcsém nem túl jó példát lát (anyám a cseléd, apám a falkavezér, aki nem segít, csak dirigál). Nem ismeri a Kérlek szépen, Köszönöm szépen fogalmát. A párom ellenezte, mert az öcsém humán beállítottságú, mégis matek-info osztályba iratták. Programozni kicsit tud a fiú, de a gépét soha szét nem szedi, se logikája, se érdeklődése nincs a gyakorlati informatika iránt. De - ha kell valami - magas lóról kéri meg a páromat, hogy segítsen, a fenti két kifejezés ismerete nélkül, és az egész család meg van sértődve, ha a férjem ilyen stílusban válaszol. Szeretem őket, anyám sokat segít nekünk, többek között vigyáz a kicsire is, míg egyetemen vagyok, és ezért elvárja, hogy a párom javítgassa az öcsém gépét. A férjem azt mondta, hogy ha csak ellenszolgáltatásért vigyáz a gyerekre és nem azért, mert az unokája és segíteni akar a lányának, inkább ne vigyázzon rá. Azt is mondta, hogy itthon nálunk van berendezve szervízszobája, cseremonitorral, szerszámokkal, stb. Ha baja van a szám.gépnek, hozzák el, itthon megjavítja. Nem akarják elhozni, elvárják, hogy ő ugorjon, miután naponta a saját vállalkozásában ledolgozta a 16 órát.

Most közöttük örlődök. A páromnak adok igazat, logikus, amit és ahogyan tesz, és a szülimmel nem tudom megértetni, hogy az öcsémnek soha semmi nem fog a 2 szép szeméért a szájába repülni, főleg nem egy olyan farkastörvényekkel uralkozó területen, mint a számítástechnika. A párom nyújtotta segítség nem „járandóság”, ami jár neki, hanem kiváltság, amiért pitiznie kell, vagy legalábbis szépen, kerek mondatokban megkérnie rá. Nehogy már a férjem könyörögjön nekik, hadd javíthassa meg a számítógépüket. Egy KÉREM és egy KÖSZÖNÖM a minimum ezért a szolgáltatásért, úgy gondolom. Sajnos az utóbbi években nem volt alkalmam négyszemközt ilyesmiről beszélgetni az öcsémmel, nem tudok neki normális családmodellt mutatni. Örlődöm, mert mindenkit szeretek, de egyszerűen nem találom az arany középutat. Ha mondom anyámnak, mit vár a párom, elmegy a füle mellett, csak annyit mond, hogy mindenkinek a saját gyereke a legfontosabb. Az öcsém jó tanuló, nyilván büszkék rá, de nem látják, hogy gyakorlati dolgokban buta, lusta és nincs logikája. Mit tehetnék?

Köszi, hogy meghallgattatok, mondjátok el, kérlek, szerintetek kinek van igaza és így, karácsony környékén hogyan találjam meg az arany középutat?


2010. dec. 22. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Le kell ülni és meg kell beszélni hogy valamit valamiért anyukádéknak.


Nem szabad elhatárolódni neked a férjed mellett kell kiállnod mert már nem vagy kislány.

Jogosnak látom a férjed aggodalmát de a stilusa nem épp "felhasználóbarát".


ha most karácsonykor leültök és megbeszélitek ezeket üvöltözés és ajtócsapkodás nélkül akkor lesz jövője a családnak és talán a "tékozló fiú" is jó útra tér lehet pályát kell váltania később de majd megtalálja miben leli az örömét.


Mindehhez sok erőt kivánok mert közel sem lesz egyszerü.

2010. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

En kiszamlaznam a javitast a ferjed helyeben. Komolyan. Akkor talan megertenek, hogy "mennyit is adott".

Lehet, lenne egy par napos mosolyszunet, de legalabb minden a helyere kerulne.

"A tiszteletet vagy ki kell erdemelni, vagy ki kell fizetni."

2010. dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút a párod mellé állj! Ez nem is lehet kérdéses, teljesen igaza van, minimális intelligencia és jólneveltség a kérem, meg a köszönöm!

Üljetek le anyudékkal megbeszélni, öcséd nélkül, ha nem érti, mit szeretnél, akkor hagyd rájuk, a férjednek meg onnantól legyen dolga, ha az öcséd gépét kell szerelgetni. Öcsédnek meg mondd meg, hogy ha azt akarja, hogy a férjed hozzányúljon a gépéhez, akkor menjen és kérje meg szépen. Ha nem megy, akkor keressen mást, aki megcsinálja, mert TE nem fogod neki megengedni.


Az öcséd neveletlen, elkényeztetett kölyök, akinek nem ártana némi jómodort tanítani. Mit fog magával kezdeni, ha neadj isten nem lesz, aki nyalja a fenekét?

Állj a sarkadra, ha ezt nem érti meg a családod, akkor te se foglalkozz velük.

És egyetértek a férjeddel, ha anyud ellenszolgáltatásért vigyáz a saját unokájára, akkor jobb ha nem teszi.

2010. dec. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

KÖSZI A VÁLASZOKAT.

bEVALLOM, AZ ÉN HIBÁM IS. 21 évesen elköltöztem otthonról, az öcsém 1. osztályos volt akkor. Sokkal többet kellett volna foglalkozzak vele, mint tettem. Arra gondoltam, elhívom magammal a városba, vagy ide, hozzánk

2010. dec. 22. 12:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson az ocsedet odahivni hozzatok, ha jot akarsz... -_-!
2010. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem:

Először is nem a TE dolgod lett volna nevelni,jó példát mutatni az öcsédnek,arra vannak a szülők.

másodszor,ha így állnak anyudék hozzátok,akkor ne erőltesd,sőt.próbáld meg minél kevesebb segítséget kérni tőlük,vagy ha vigyázott a gyerkőcre,kérdezd meg mivel tartozol.

és le kellene ülnöd anyuddal beszélni.Megmondani neki,hogy ez így nem normális,hogy a férjedtől mindent elvárnak(főleg az öcsi).Mert ő is ember,és jól esne neki egy kérem és köszönöm,továbbá,ha nem változtat az öcsi a modorán,ne csodálkozzon,ha nem lesz csettintésre megjavítva a gépe.meg különben is,családlátogatásnak is jó alkalom,ha ilyenkor ő vinné el hozzátok.


amúgy ismerős a helyzet.nálunk is ez ment,hogy boldog boldogtalan ki akarta használni a férjem.majd egyszer meguntuk,és leültem a szüleimmel beszélni,és nyugodtan,burkolt célzásokkal megosztottam velük a dolgot.és érdekes mód,azóta kérnek és nem elvárnak!

sok sikert,és remélem azért boldog lesz a karácsony.

2010. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

még egyszer köszia válaszokat. Már a szívem fáj, annyit őrlődtem rajta éjszaka, még a bőgés is elkapott. Nem merek meginni egy kávét, félek, felrobban az agyam tőle, olyan ideges vagyok.

Anyu szó nélkül varr nekem ruhát, igaz, utoljára egy kerek évet vártam rá, hogy elkészüljön a kabátom. Vajon hogy néztem volna ki, ha megsértődök ezen? Ne adjIsten, hisztizni kezdek miatta? Totál hülyének néztek volna. Akkor meg ne viselkedjenek fordítva sem így.

2010. dec. 22. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én pont másként látom a dolgokat, mint Ti. Nem gondolom, hogy Neked és a férjednek bele kéne szólni abba, hogyan nevelik az öcsédet. Ha a szüleidnek így jó, akkor csinálják így. A javítást pedig csak akkor csinálja meg a férjed, ha az öcséd megkéri rá. A gyerekvigyázással szerintem ne foglalkozz, ha vigyázni kell a picire, akkor szólj anyukádnak, és a végén köszönd meg. Ennyi. Nem kell ezt túlaggódni.
2010. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

14:01: szerintem mi is pont igy latjuk, mint te.

En biztos a "fizet vagy koszon" elvet hasznalnam. Ha nem keri es koszoni meg, akkor vagy fizessen (szamlat adok rola) vagy keressen mast.

Es nem hiszem ,hogy a kerdezonek kellene megnevelnie barkit is. A sajat gyereken kivul. De megmentenie sem neki kell az ocset.

2010. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az a legnagyobb bajom, hogy az öcsém - mivel ezt az apa- és férfimodellt látja - , azt hiszi, ez a normális viselkedés. Náluk pl. csak akkor kívánnak Jó étvágyat az ebédhez, ha a párom teszi azt. Én minden alkalommal mondom, a mi ketten itthon, egyedül asztalhoz ülünk. Szerintem így normális. A férjem
2010. dec. 22. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!