Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az első szülése nem...

Akinek az első szülése nem volt túl kellemes élmény, az hogyan bír a második Babócánál pozitívan gondolkodni? Igyekszem, de félek az utolsó hónapoktól.

Figyelt kérdés
Az első szülésem koraszülés volt, császárral, persze teljesen váratlanul. Úgy érzem, nem minden volt helyes a doktorok részéről...Szóval hogyan álljak pozitívan a második terhességemhez? 21hetes kismama
2011. jan. 9. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű. Nálunk is császár lett a vége, elment a magzatvíz, de nem történt semmi. aztán jött az oxytocin, és addig húzták, hogy mire kivették, teljesen kék volt, szinte meg sem mutatták, csak futottak el vele. Szerencsére semmi baja, na de akkor is...

Nagyon félek persze, és 4 év telt el, mire azt mondtam, oké, jöhet még egy. De nem vagyok benne biztos, hogy itt jó kezekben vagyok. Ez egy kisváros, nem nagyon lehet válogatni.

2011. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

nekem az első szülésem nagyon elhúzódott. A végén 2 fájás között aludtam is, nem sok választott el a császártól.


A második babát a férjem nagyon akarta. Mire meggyőztem, h mégse legyen, terhes voltam. Nagyon vártam, és nagyon féltem a szüléstől.

DE - a 38 héten indították, oxitocinnal, második tolófájásnál, első nyomásra megszületett a kislányom. 4 óra alatt, gátvédelemmel túl voltam rajta. :-))

Ha anyagi kereteink megengednénk, és tudnám h ilyen könnyű szülésem lesz, még 2-3 babát simán megszülnék.

2011. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

első szülésem császárral végződött. Ténylegesen reggel 8 -tól hatott az oxitoxin, hiába csináltak bármit a dokik, nem akart megszületni a lányom, pedig már zöldes árnyalatú volt a magzatvizem. déltől nem emlékszem semmire, szinte fájások alatt is " aludtam", kimerült a szervezetem, egész délután 4-ig egy szó nem hagyta el a torkom, szinte nem is voltam magamnál. fél 5-kor született meg a lányom császárral. muszály volt műteni, mert kritikussá vált az állapotunk. Műtét alatt és utána 1 napig iszonyúan fáztam, 4! takaró alatt is. azt mondták, a taetem sokkot kapott.

2 terhességem már programozott császár volt, mivel már az első császár előtt is volt egy nagy hasi műtétem, és amúgy is "beteg" vagyok. Ripsz -ropsz megvolt minden, császár után 2 órával mellém tették a babát, igaz ekkor még nem tudtam szoptatni. Éreztem, h minden rendben fog menni, ha 2 alkalommal megúsztam, ez a 3. meg se kottyan. :)

ne izgulj! Vigyázz magatokra, ne erőltesd meg magad, amint valami gond van, azonnal doki. még akkor is, ha elküld, mosolyogva az aggodalmadon. Gondolom, ha koraszülött lett a baba, akkor most veszélyeztetett terhesként foglalkoznak eleve veled.

2011. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Szintén koraszülés,császárral,TOXÉMIA miatt. 1 hónapig voltunk bent a kórházban... kihevertem,és félre tudtam rakni a rossz emlékeket,bár nehéz volt nagyon nem állandóan parázni,mert hogy másfél éves volt a Lányunk,mikor kiderült hogy jön a kis tesó,aki szintén császárral született,szintén TOXÉMIA miatt,de nem lett korás.Nagyon szerettünk volna 3 . babát is,de nem ment már másodjára olyan könnyen a dolog,főleg a lelki része. Féltem nagyon...de iszonyatosan szeretnénk a Babát is.El telt 5 év...és most jutottam el arra szintre,hogy belementem,és jelenleg 20 hetes terhes vagyok a 3. gyerekünkkel. Hazudnék,ha azt mondanám,nem félek...dehogy nem. És minden fejfájásnál rohanok mérni,nehogy megint toxémia legyen,és koraszülés.De pozitívan állunk a dolgokhoz,bízok a dokimban,aki most új,leváltottam az előzőt.

Szóval hiába is mondom,hogy nyugi,nem lehet teljesen nyugodtan lenni....de pozitívnak kell lenni! :) Sok szerencsét.

2011. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! elso szulesem 25-ik hetben tortent! az ikrek halottan jottek a vilagra, de meg kelett oket szulni. lelkileg osszetortem. ez kb 4 eve volt. most 33 hetes vagyok, a 25 hetig majd megorultem az izgalomtol, allandoan feszult voltam. egyszeruen nem tudtam mit csinalni magammal. itt is nagyon sok problemam volt a terhesseggel, de eljutottunk a 28 hetig es megnyugodtam. egeszen eddig. most megint mely ponton vagyok, de szerintem mar a turelmetlensegem miatt! a parom azt mondogatta hogy en ennel tobbet mar nem tudok tenni a babaert, ha menni akar akkor engedni kell. hala a jo istennek velunk akar lenni.

KIVANOM NEKED TISZTA SZIVBOL HOGY PROBALJ TALALNI VALAMIT AMIBE EZT A FAJTA "FELELMET" KIELHETED ES NE GYOTORD MAGAD! SOK SOK EGESZSEGET!!!!

2011. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!