Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyesről ment tgyásra...

Aki gyesről ment tgyásra hogyan igényelte meg? Ha én 28 nappal szülés előtt szeretném megigényelni milyen okmányok kellenek? ÉS mit kell még küldeni a baba megszületése után?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a TGYÁSt csak a baba megszületése után tudod megigényelni. Visszamenőleg kérheted ekkor, és a pénzt is megkapod majd visszamenőleg, de csak valamikor később.

Hogy pontosan milyen iratok kellenek, nem tudom, de gondolom a szokásosak: baba eredeti anyakönyvi kivonata.


És ha jól tudom, akkor ezt nem is Neked, hanem a munkáltatódnak kell igényelnie, legalábbis nálunk így volt, már kétszer is, igaz, én GYED-ről váltottam újra TGYÁSra.

2011. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nem jól tudja.

A tgyást akár két hónappal hamarabb is megigényelheted, mert a szülés várható időpontja előtt 28 nappal már meg lehet kezdeni. A szülés várható időpontját meg tudod, így be tudod írni az igénylésbe, hogy pontosan mikortól szeretnéd elkezdeni.

Kell hozzá egy igazolás a nőgyógyásztól a szülés várható időpontjával, arról kiállít egy papírt a háziorvosod (olyasmit, mint a táppénzes papír).

Ezeket együtt benyújtod, és amikor megszületik a kicsi, akkor bemutatod a születési anyakönyvi kivonatát, és csak utána utalnak.


A munkáltatóhoz is benyújthatod,. de kérheted a munkáltatót, hogy az ő példányát töltse ki és adja neked oda, és te is beadhatod az OEP-hez.

Kell majd a lakcímkártyád, és a TAJ kártyád is hozzá. Plusz a személyi:)

2011. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Sajnálom, ha félrevezetőt írtam, nekem a munkáltatóm mondta, hogy csak szülés után lehet intézni, mert a saccolt dátum pontatlan lehet, és a tényleges születéstől visszamenőleg 28 napra lehet igényelni.


Bár végeredmény szempontjából úgy tűnik ugyanaz, hiszen a szül. anyakönyvi kivonat kell hozzá, és csak azt követően történik majd a benyújtás és az utalás...

2011. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!