Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy napod 1,5 év...

Hogy néz ki egy napod 1,5 év körüli gyermeked mellett?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Januárban lesz másfél éves.


7 körül kelünk, utána öltözés, ágyazás.

Felöltözünk, lemegyünk a pékhez kifliért, majd együtt megcsináljuk a reggelit.

Reggeli után fél órát önállóan játszik, addig én megnézem a leveleimet, és felteszem az ebédet.

Utána közösen mondókázunk, képeskönyvet nézegetünk, aztán azt csináljuk, amit szeretne (autó, építőkocka, stb)

Fél órát sétálunk (ha nem nagyon gánya az idő, akkor játszótér, ott rohangál egy kicsit, ha nagy a sár, akkor csak babakocsival levegőzünk). Most hogy hó van, abban fetreng séta alatt:D

Utána haza, ebéd, kis játék, aztán alvás.

Mikor felébredt, játszik megint egyedül egy fél órát, utána újra közös játék, amíg hazajön az apja.

Ha van kedvem, akkor együtt elmegyünk vacsorát venni, ha nincs, vagy olyan az idő, akkor hoz az apja.

Apjával is játszik, aztán vacsi, fürdés, alvás:)

2010. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8-kor elviszem a nagyot oviba, utána 9-től délig járom a másfél évessel az ügyfeleimet, mert muszáj.... Délben haza, evés, alvás, utána alszik. Addig nekem főzés, takarítás. 4-kor ovi, utána játszunk.
2010. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7-kor ébreszt,utána megissza a tejecskéjét,ez kb fél óra, közben mesét néz, utána felöltözés,fogmosás,reggeli. Kb 9 óráig tart mire elpakolok a lakásban, addig ő elvan egyedül, aztán mikor kész vagyok akkor együtt játszunk. 11-kor felkészítem az ebédet, ilyenkor megint egyedül játszik vagy ha itthon van az apukája akkor vele. 12-kor ebédelünk, 13-15-ig alszunk. Uzsonnázik,utána séta,közben bevásárlás. Este játszunk, mesét néz,vacsizunk,tejet iszik, fürdés,fogmosás, és 9 körül alvás.
2010. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

6 órakor reggeli (tejci-kakaó mikor mi) utána szunya

8 órakor végleges kelés :) akkor mosakszunk, öltözünk, fogatmosunk stb. Beágyazás, összerakodás igen, már akkor

9-9.30 tízórai

10-11 játszik, építőzik, mondókázunk, mesét olvasunk stb stb én közben megfőzök ha nincs előző napról

11 vagy 11.30- 12.00 séta akármilyen idő van, vagy veri magát a járólaphoz és a bejárati ajtóhoz ekkor vásárolunk is be pékség stb, nagybevásárlás hétvégén

12-12.30 ebéd

13-15 szunya nagy ritkán 15-30-ig akkor én is felrakom a lábam :) olvasok, esetleg vasalok tehát csendes dolgot csinálok mert sajnos mind a konyha, mind a nappali és előszoba nagyon visszhangos a bútorok ellenére :(

15-18 játszunk télen, nyáron játszótér

16-16.30 óra uzsonna

18 megjön apa pótuzsonna (mert mindig kunyizik az apjától kaját) :)

18-19.30 én gürizek a konyhában, tehát házimunka ezerrel.és mindent igyekszem megcsinálni ami hangoskodással jár (nálunk még a mosogatás és a mosás is ide tartozik)

19.30-20 fürcsi a babának

20-20.30 vacsora

20.45 tente néha sokáig eltart

21.30 ha sikerül apát kirugdosnom a kádból akkor le tudok végre zuhanyozni

22.00 -22.30 én is lefekszem

2011. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok, De jó nektek hogy ilyen napirendetek van. Nálunk abszolút nem volt megvalósítható.

Kelés: 9-10 között.

Tejcsi ivászat, majd öltözés, beágyazás. Reggeli. Nekünk, mert a kiscsajszi csak nagyon ritkán eszik meg valamit. Ebből is egy kicsi abból is egy kicsi.

Utána játszás, meg segít nekem a házimunkában :) Közben mindig rág valamit.

Ebéd olyan 13-14 között van.

Utána alvászat (már amennyire sikerül)kb 1 óra. 14-15 között, néha eltolódik későbbre :(

Uzsonna miután felkel.

Utána megint játék.Pakolás, babázás, cicázás (plüss)pacizás :) KÖzben mindig rágcsál valamit.

Vacsi olyan 7 körül.

8-9 között fürdés.

utána megint egy kis játék.

Majd nagy nehezen alvás 21-23-ig!!! Van amikor csak éjfélkor hajlandó elaludni.

Ha vásárolni kell akkor délelőtt megyünk ki a szabadba,ha nem akkor délután, lehetőleg még mielőtt besötétedik. Bár ebben az időben nem nagyon tudok kimozdulni, szmog van nálunk nagyon!!

Sajna ez a késő kelés, későn fekvés tőlünk örökölte, mert mi is ilyenek vagyunk!

2011. jan. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kisnita ***** válasza:

Szia!

17 hónapos kisfiú. Ma éppen jó napunk van. Reggel 7 körül ébredtünk, felöltöztünk lementünk a boltba, hazajöttünk, reggeli, közben kipakoltam, utána ő el is aludt én feltettem az ebédet főzni, most meg pihizek egy picit. Utána megyek takarítani, porszívózni, mosogatni, szerintem egy órán belül ébren lesz úgyhogy jön majd ő is "segíteni". Utána ebédelünk és ebéd után játszunk amit akar, labdázunk, kirakózunk, mondókázunk, stb. Délután 5 körül jön haza az a párom, vele vacsizunk, utána kb 7-ig ők együtt vannak én meg megcsinálom még amit napközben nem tudtam vagy pihizek, fürdök, magammal foglalkozom. Este én vagyok a gyerekkel, a párom pihen meg gépezik. Kb 10-11 körül alszik el a gyerek, de van hogy később, addigra már hulla vagyok. Elég pörgős gyerek, most szerintem azért van egy kis nyugi mert fogzik és rosszul aludtunk az utóbbi 2 éjjel és most piheni ki magát. Napközben egyébként már nem nagyon szokott aludni csak ha megyünk valahová és akkor a buszon vagy a kocsiban tentél egy kicsit.

2011. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggel háromnegyed 7-kor ébred az iskolás tesóival együtt.

Amíg a nagyokat készítem a sulira, a kicsi könyveket nézeget, játékokat cipel.

A nagyok elmennek suliba, mi ilyenkor lazán, de dolgozgatunk együtt:) Először is ágyban esszük a kiflit, croissant-t, kakaót, tejeskávét, kávét. Utána ágyazás, szobák rendbetétele, szennyesruhák rendezése, mosogatás, ruhák leszedése. Mindenhová jön velem. Délelőtt hordok be fát a kazánba, Ő is jön velem. Ilyenkor az udvaron játszunk a kutyákkal, tologatja a kis talicskáját, néha motorozik.

Délben ebéd, egykor már alszik. Ekkor a tesók lassan érkeznek haza a suliból, tanulás, játék, uzsonna.

Délután is kimegyünk, ha olyan idő van. Van, hogy a férjem viszi ki. Aztán játék: építőkockák, könyvek, autók, traktorok stb.

Este 6 körül vacsora, 7-kor fürdés, 9 körül már alszik.

2011. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!