Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS-hoz milyen papírok...

TGYÁS-hoz milyen papírok fénymásolatát küldjem el a könyvelőnek?

Figyelt kérdés
Azt mondta a munkahelyem könyvelője, hogy majd ő intézi ezt, nekem csak a többit (anyasági, családi pótlék) kell intéznem. De nem egy pörgős, dolgos emberkét kell elképzelni, mert elvileg még a szülésem előtt kértem hogy kezdje el az igénylést, közbe megszültem, és mondta hogy akkor inkább így csináljuk szerinte.mindegy is, nem ez a fontos. Az lenne a kérdésem, hogy elküldjem e neki az én és a pici lefénymásolt iratait, és ha igen akkor pontosan melyikeket, hogy minél hamarabb elkezdje intézni. El kell küldenem igaz?Mert őt már 4 napja nem birom elérni, hogy akkor hogy is van ez, a szerződésem, viszont dec. 31.-el lejár, és nem akarom, hogy egyszercsak arra hivatkozzon, hogy már nem dolgozok ott, mégse intézi...
2010. dec. 30. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
születési anyakönyvi kivonata a kicsinek, taj kártya, és a kórházi zárójelentésed (amin szerepel a 10-es kódszám)
2010. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem EREDETI anyakönyvi kivonat és taj kártya kell.

Szülés előtt nem hiszem, hogy lehetett volna intézni.

Mi anno úgy csináltuk, hogy kitöltötte a céges papírokat, bementünk érte és mi intéztük el személyesen, pont a gyorsaság miatt.

2010. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

NEM kell eredeti. A másolatot kötelesek elfogadni MINDENHOL.

És szülés előtt is lehetett volna intézni, csak a könyvelő lusta volt.

Szülés előtt 28 nappal meg lehet kezdeni a tgyást, akár két hónappal hamarabb is be lehet adni a papírokat, pontosan megjelölve az igénylés első napját, igazolás kell a nőgyógyásztól a szülés várható időpontjáról, az alapján a háziorvos kitölt egy táppénzes papírhoz hasonló nyomtatványt, és ezeket az igényléssel együtt be kell nyújtani a REP-hez. A szülés után be kell mutatni az anyakönyvi kivonatot (ha nem személyesen, akkor postán kell elküldeni a MÁSOLATOT), és akkor jön az első utalás is.


Ne adj ki eredeti iratot a kezedből, a hivatalok kötelesek kétség esetén bekérni az anyakönyvi hivataltól az eredetit, ha meg elkeveredik, ballaghatsz utána.

2010. dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Lehet, hogy nem lusta, csak félretájékoztatja a munkavállalót, mint engem is.

Eredeti dolgokat kért, mi inkább személyesen vittük be.

És azt mondta, hogy csak születés után lehet ezeket intézni.


Kedves 3.

Akkor mikor lehet pontosan a tgyást elkezdeni intézni? Nem szeretném 28 nappal előtte igényelni, de szeretném a babám születése után, ha mielőbb lenne belőle pénz.

2010. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor utalnak egyből, ha megkapják a születési anyakönyvi kivonatot.

Maximum azt tudod tenni, hogy pár nappal a szülés előtt kéred a tgyást, beküldöd az összes iratot, és a nyomtatványt, így szülés utánra már készen áll a folyósítás, csak az anyakönyvi kivonatot kell bemutatni, az meg akár személyesen is mehet.


Ha csak szüléstől szeretnéd a tgyást, akkor sajnos ez nem működik, maximum annyi, hogy a munkáltatóval kitölteted az ő nyomtatványát, kitöltöd a sajátodat, és amint kezedben a szül. akvi. kivonat egyből mindent beadsz. De akkor is legfeljebb 1-2 hetet nyersz.


Egyszerűbb lenne, ha szülés előtt is benyújthatnál mindent anélkül, hogy hamarabb akarod a tgyást, de a szülés napját sajna nem tudjuk biztosra, és azt be kell írni az igénylésbe.

De akár egy hetet is kérhetsz a szülés várható időpontja előtt, akkor már jóval hamarabb is beadhatod a papírokat.


Remélem használható, amit írtam:)

2010. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!