Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előfordult mással is, hogy...

Előfordult mással is, hogy csak egy névvel érkezett szülni? Pl nem volt kislány név, csak fiú.

Figyelt kérdés
Ilyenkor mit tettetek? Bediktáltatok valamit hasra ütés szerűen?
2010. dec. 31. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Én csak mondtam valamit és kész!Tudtam,hogy kislány így a fiúnév nem volt eldöntve.László nap volt aznap így azt mondtam,mert egy számomra nagyon kedves családtagom is László volt!
2010. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. babánk fiú volt. Egyértelműen, mindenki szerint. Szülésnél eleve csak egy fiúnevet kértek - csak uh volt vele.

2. babánk lány, kíváncsi leszek, hogy kérnek e fiúnevet vagy elég lesz a genetika eredménye, ami bizonyítja.

2010. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mármint úgy érted, hogy mégis az ellenkező nemű lett?


Első lányomnál még mi is világosan láttuk a 2D-s UH-n, mert szétette lábait, csak lány névvel mentünk.

Másodiknál a szonográfus 100%-ra mondta hogy lány (mi nem láttuk), így is csak lány névvel készültünk, aztán amikor mentünk szülni, "gyorsan találtunk" egy fiú nevet is, de nem kellett...

2010. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden UH-nál kislányt mondtak, ki is választottuk a nevet. Volt fiú név is a tarsolyomban, de csak lányt kérdeztek, mikor megszületett, mert akkor már látták, hogy kislány :)
2010. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 12. héttől kezdve mindenki fiút mondott, így csak fiúnévvel készültünk. Fiú lett, nem is tudom mit csináltunk volna, ha lány. :))
2010. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Nekem kérdezték a lánynevet. Megmondtam. Kérdezték a fiúnevet. Bemondtam ugyanazt a lánynevet. Mosolyogtak, és nem kérdeztek többet, rájöttek okosan, hogy tudjuk: lány.
2010. dec. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert a kisfiamnál úgy jártunk, hogy nem tudtunk megegyezni lánynévben, viszont a kórházban be kellett diktálnom a két nevet, amit be is írtak a kiskönyvbe. Bediktáltam azt a 2 nevet, amin ment a vita, elsőnek a páromét másodiknak az enyémet. Ha kislány lett volna, szegény olyan nevekkel élne, ami nem megy egymáshoz, 2 teljesen különböző név, és ráadásul a vezetéknevünkhöz sem illenek.

Most ismét babát várok, és megint nem tudunk megegyezni a lánynévben, de most még azt sem tudjuk, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány. Igaz, még félidős vagyok, van még idő, de foglalkoztat a kérdés, mi lesz ha, ....

2010. dec. 31. 10:38
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megnyugtatlak: A kórházban még egyszer meg KELL kérdezniük 2-3 nappal a szülés után, hogy biztosan az lesz-e a neve a gyereknek, csak utána töltögetik ki a papírokat. Nem kell izgulni, ha mégis lány, még lesz 2 napotok megegyezni, nem kell a gyereknek azzal a névvel élni amit érkezéskor bediktáltál.
2010. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi készültünk mindkettővel,mert nem akartuk tudni a nemét.De nálunk csak szülés után kérdezték a keresztnevét.
2010. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Ez a szabály mióta van, hogy meg kell kérdezni pár nappal később, hogy tényleg ez-e a neve? Mert tőlem ott, a szülőszobán megkérdezték, hogy mit írjanak be, és ennyi volt, utána senki nem kérdezte.

Viszont valamikor olvastam róla, hogy 3 éves kor alatt egyszer ingyenesen meg lehet változtatni, mert sokszor megesik, hogy a szülők később rájönnek, hogy nem illik a gyerekhez a kiválasztott név.


Amúgy egyik barátnőm is biztos volt benne, hogy fia lesz, aztán nagyon meglepődött, hogy lány lett, nem is készültek lány névvel. Amikor mondta, hogy nem tudja mi legyen a neve, akkor a kezébe adtak egy utónévkönyvet, és gyorsan választott egy kislány nevet.

2010. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!