Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek jó a GYES? A gazdagoknak?

Kinek jó a GYES? A gazdagoknak?

Figyelt kérdés
Lehet, valamit félreértettem, de aki nem teheti meg, hogy bruttó 28 ezer forintért otthon maradjon még egy évet, az nem igényli. Aki meg amúgy is kijön egy fizetésből is és amúgy is otthon maradna még, annak meg minek.
2010. dec. 31. 13:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom,mi nem vagyunk gazdagok,mégis szeretnék itthon maradni a fiammal még egy évet,és be tudom osztani azt a keveset is amit adnak.Egyébként részmunkaidőben dolgozhatsz mellette.
2010. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, engem sem fognak visszavenni a régi állásomba 6 órában, mikor az 8 órás munka, újat pedig úgysem találok. 28eből viszont nem élünk meg úgyhogy biztos le kell mondanom...
2010. dec. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Részmunkaidőt hol találsz? Azért hogy elmenjek a Tescoba pénztárosnak nem fogom tudni beadni magánbölcsibe a gyereket mert nem éri meg. (Állami bölcsi nincs a településünkön)
2010. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Bocs, hogy ilyen undok voltam, de nagyon elkeseredtem a lehetőségektől.
2010. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
48%

Oké,csak akkor ne bántsatok olyanokat,akik vállalják,hogy kevesebből is megpróbálnak kijönni.

És ha fordítva nézitek:aki teljes munkaidőben dolgozik,annak miért adjanak segélyt?

2010. dec. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, hogy abból ki tudjuk fizetni a bölcsi díj felét legalább? Vagy jó, ne adjanak. De akkor oldják meg, hogy legyen hová tennem a gyereket míg én dolgozom. Muszáj lesz visszamennem mert mi nem fogunk kijönni ebből a pénzből. Még van néhány hónapunk hogy kitaláljuk mi lesz, de ami nincs azt nem nagyon lehet beosztani...
2010. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%

Nekem pl. jó mert soha nem dolgoztam elötte! És az amit kapok pont elég a babára úgyhogy nem csak a gazdagoknak jó...

23/L

2010. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

Kedves utolsó! A kérdező valószínűleg a gyermek 2-3 éves kora közötti gyesre gondolt.


Egyébként én is egyetértek veled, kérdező. Ez a pénz nagyon kevés a gyerek ellátására, úgyhogy ha valaki nem adja bölcsibe a gyerekét és megy vissza dolgozni, akkor azok elég jól élnek. Ez a pénz egy nagy semmi. Még a gyerek téli ruhatárára sem elég, nemhogy etetni, pelusozni, stb.-t lehessen belőle.

2010. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
48%
Na de én ezt nem értem. A gyerek ellátását nem az államnak kell fizetnie, az állam csak segít benne. Azért az a pénz is jól jön, nameg feltételezem az apa dolgozik. Ha az állam fizetné a gyerek minden költségét, akkor én sem félnék ilyen fiatalon kisbabát vállalni, mert nem lenne probléma belőle, de a gyereket magamnak szülöm, én akarom eltartani. Én úgy készülök, hogy GYED-et is kapjak és akkor már bőven nem lesz gond, minden reményem szerint.
2010. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
ííakik utálnak dolgozni, lusták, nincsenek bejelentve....
2010. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!