Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni itthoni...

Mit lehet tenni itthoni begyöpösödés-elfásulás-depresszió ellen? Talán furcsa, hogy itt kérdezek, de esetleg talán vki volt már ilyen helyzetben. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2 kicsi gyerekem van,spirál mellett lettem terhes most a harmadikkal.Őszintén egyáltalán nem terveztük,de mivel abortuszt nem szeretnénk a férjemmel,így megtartottuk. Viszont évek óta itthon "ülök" a gyerekekkel,és érzem,hogy kezd az agyamra menni az egész,hogy alig tudok értelmes felnőtt emberekkel beszélni,egész nap csak a gyerekeim körül tevékenykedek. Biztos a hormonok is teszik most, de sokszor sírok,ami nem tesz jót a babának se gondolom.Annyira nem vágytam még egy terhességre-szoptatásra-itthon ülésre évekig. Tudom más hálás lenne ha lehetne gyereke, de ez most engem nem vigasztal. Rokonságunk nem nagyon van, barátaim messze, férjem sokat dolgozik. Úgy érzem becsavarodok.Mit tegyek?
2011. jan. 1. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baba-mama klub a környéken? Ha nincs, szervezd meg! Beszélj a Művelődési ház igazgatójával ez ügyben. Máris emberekkel kell foglalkoznod, csak bírjad!
2011. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg más kisgyermekes anyukával kapcsolatot keresni, miközben a gyerekek játszanak, ti meg tudjátok beszélni az élet apró-cseprő dolgait, tudtok közös programokat szervezni, ilyesmi. Ezen kívül tanulhatnál is, biztosan találsz olyan tanfolyamot, ami érdekelne is és az időbeosztás is megfelelne neked. Összeköthetnéd a kellemest a hasznossal.
2011. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha eldöntötted, megtartod a kicsit, állj ki a döntésed mellett! Tereld el erről a gondolataid! Nem fog becsavarodni, hanem egy gyönyörű, egészsèges kisbabád lesz, a másik két gyerek mellé, igazán ügyes, nagycsaládos anya leszel! Gondolom nem vagy ötven èves, ugyhogy ha szerencsés vagy, még rengeteg évet dolgozhatsz! Utána már csak az jön! Ez a baba az utolsó! Menni fog, gratulálok az új élethez, ami benned növekszik!
2011. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nagyon aranyos válaszokat kaptál :) Megértem amit érzel, pedig én még "csak" 9 hónapja szültem. De már a terhesség alatt éreztem, hogy magányos vagyok. Mióta megszületett a kislányom, még nehezebb mozdulni... Nagyon vártam a babát, terveztük is, de ez olyan dolog, amire nem lehet felkészülni. Merre laksz? Nekem sem nagyon vannak barátnőim, összejárhatnánk :) Ha gondolod, írj privit, levelezhetünk is, az is több, mint a semmi :) Szép életet Nektek, gratulálok a picihez, és a nagyokhoz is! :)
2011. jan. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segítettek az anyás fórumok. Babanet, családinet, anyatanya, igazán sok van, és ha írásban is, de tudsz beszélgetni.
2011. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok jaj nagyon köszönöm, nem is gondoltam hogy ilyen sok kedves választ kapok!!! Baba mama klub nincs, Ringató foglalkozás van, de igazából a kisfiammal (1 éves) mentünk ( a nagyobb gyerkőc a lányom, ő ovis.) és csak lement a foglalkozás és mindenki széled szét. Én értelmes, normális embernek tartom magam, kicsit lassan oldódok, de szerintem nem vagyok rossz társaság, és valahogy mégse sikerült ott senkivel felvenni a fonalat.

A tanfolyam jó ötlet lenne, de ez egy kis falu ahol most élünk (valószínűleg maradunk is mivel nemrég építkeztünk és a férjem vágya volt hogy kicsi, nyugodt helyen éljünk, csak ez már nekem olyan nyugodt hogy megőrülök bele...)

és a legközelebbi város 20 km-re van, rossz a közlekedés.

Ha még a nagyobb oviban is van, a kicsit akkor se tudom kire bízni, vagy max.gyerekmegőrző játszóházba ami olyan 800-1000 ft/óra. Plusz még ugye a buszjegy oda vissza...Szóval nagyon meg kéne szorítani a költségvetést hogy én ennyi pénzt magamra költhessek. Nem is állunk olyan fényesen (nem véletlen hogy nem akartunk 3 gyereket).

Na most ez jó kis mentegetőzésnek tűnik:)

Próbálkoztam ilyen babás mamás fórumokkal de eddig még vhogy nem tudtam felvenni a ritmust vagy olyan közösségbe csöppentem ahol már összeszokott banda volt, vagy egyből kitört vmi világnézeti-gyereknevelési vita amivel nagyon nem értettem egyet.

2011. jan. 1. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:
16:43 csatlakozom! Nekem is kéne a társaság. Régi barátnők mind gyerektelenek. Nincs lassan közös téma, így szépen elmaradoztak. :( A fórumok nekem se jönnek be, időm sincs fölvenni a ritmust. 2 gyerek anyukája..
2011. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!