Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben melyik óvodába,...

Ilyen esetben melyik óvodába, bölcsődébe tartozik a gyerek?

Figyelt kérdés
Pest megyében van a bejelentett lakóhelyem és a gyerek is oda van bejelentve. Viszont Budapesten élünk albérletben, ahova nem lehet ideiglenesre sem bejelentkeznünk. Ilyen esetben hova tudom óvodába, bölcsődébe íratni a gyereket? Csak oda, ahová a lakcímkártya szerint tartozik, vagy abban a kerületben is megpróbálkozhatunk, ahol most lakunk?
2011. jan. 2. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a lakcímkártya a döntő. Mondjuk ha van szabad hely a bölcsiben/oviban (bölcsiben ritkább), akkor mehet oda. Ovinál pedig úgy tudom, már nem igazán számít, hogy melyik van közel, bár így hogy más városban vagytok bejelentve, nem tudom mi az ábra. Nálunk viszont a bölcsinél a beiratkozásnál úgy kérdezték, hogy a bölcsi közel van-e VAGY a lakóhelyemhez, VAGY a munkahelyemhez.


Viszont szerintem ideiglenesre bejelentkezhetnétek, nem tudom, hogy ez a tulajnak miért problémás. Így is úgy is ott laktok, mondd meg neki, hogy a bölcsi miatt szükséges, hogy be tudd íratni a gyereket. Én is bejelentkeztem eddig mindenhova ideiglenesre gond nélkül. Nem szeretnélek szabálytalanságra bíztatni, de nekem a mostani főbérlő azt mondta, amikor kértem, hogy hadd jelentkezzünk be ideiglenesre, hogy "Jó, csinálja, de én nem érek rá ezzel foglalkozni." Elmentem az önkormányzathoz, kértem lakcímbejelentőt, kint kitöltöttem, a főbérlő nevében aláírtam, aztán visszavittem és ennyi. Nekik fogalmuk nincs róla, hogy milyen az aláírása, és úgyis csak asszem két évig érvényes (ebben nem vagyok biztos). Szóval mindkettőnk lakcímkártyáján rajta is van az ideiglenes lakcímünk, aztán ennyi.

2011. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a védőn azt mondta,az a döntő,ahol ténylegesen,életvitel szerűen laksz.én is hasonlóan vagyok,a 18.kerületbe vagyunk bejelentve,de az 5.-ben lakunk.mivel már szülés előtt védőnőhöz is ide jártam,és a gyerekorvoshoz is ide van leadva a kartonja,szerintem a bölcsi is itt lesz,jövő héten megyek is intézni,mert 10 hónaposak vagyunk,és már most be kell iratni,ha 2 évesen be szeretném adni.
2011. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kedves kérdező,előző vagyok.sajna igazatok van,most beszéltem a bölcsivezetővel,valóban a család valamelyik tagjának oda kell bejelentve lennie.szerencsére nálunk apa kerületi lakos,úgyhogy nem lesz gond
2011. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :-(
2011. jan. 5. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!