Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem vesz vissza a mukáltató...

Ha nem vesz vissza a mukáltatóm, olyankor mi a sorsa a bentmaradt szabiknal?

Figyelt kérdés
Menjek el gyes mellett másik munkahelyre, és a gyes után majd ő kifizeti a szabimat, vagy ilyenkor hogyan kell eljárni? Köszi a válaszokat.
2011. szept. 1. 15:49
 1/5 josek ***** válasza:
köteles kifizetnie de ha gyesen vagy akkor nem fizeti ki csak utána, már most közölte hogy nincs szükség a munkádra?
2011. szept. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor közölte, amikor áprilisban munkáltatói igazolást szerettem volna kérni, hogy a lányomat októbertől bölcsibe irathassam.
2011. szept. 1. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól értem-e a szituációt?

Te mennél vissza dolgozni, a munkáltató közölte, hogy nem tud most alkalmazni? Neked kéne a pénz (kinek nem?), így keress egy másik munkahelyet, míg a gyes le nem jár?


A munka törvénykönyve legújabb módosítása:


"138. §

(5) A munkavállalót fizetés nélküli szabadság illeti meg


a) a gyermek harmadik életéve betöltéséig, a gyermek otthoni gondozása céljából;


b) a gyermek tizedik életéve betöltéséig a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy a munkavállaló a gyermeket otthonában gondozza;


c) a gyermek tizenkettedik életéve betöltéséig a gyermek betegsége esetén, az otthoni ápolás érdekében.


(5a) Ha a munkavállaló az (5) bekezdés szerinti fizetés nélküli szabadságát meg kívánja szakítani, a megszakítási szándékát előzetesen közölnie kell a munkáltatóval. A munkáltató, ha a munkavállaló a fizetés nélkül szabadság kezdetétől számított


a) hat hónap letelte előtt kíván munkába állni, a bejelentést követő legfeljebb harminc nap,


b) hat hónap elteltével vagy azt követően kíván munkába állni, a bejelentést követő legfeljebb hatvan nap


elteltével köteles foglalkoztatási kötelezettségének eleget tenni."


Magyarul: téged megillet a fizetés nélküli szabi, de ha te meg kívánod szakítani, akkor ha fél évnél kevesebbet voltál fiz. nélküli szabin, akkor a bejelentésedet követő max. 30 nap elteltével, ha fél évnél többet voltál fiz. nélküli szabin, akkor a bejelentést követő max. 60 nap elteltével köteles foglalkoztatni.

Szóval nincs olyan, hogy nem vesz vissza.

2011. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja! Nehogy aláírj közös megegyezést! Küldd el neki tértivevénnyel, hogy meg akarod szakítani a fiz nélkülit, hogy vissza akarsz menni. Nem mondhat fel!!! Ha mégsem foglalkoztat, állásidőre járó bért kell fizetnie!!!


[link]


Keress fel itt egy ingyenes jogászt! Ő elmondd neked mindent, ha még volna kérdésed, vagy jogásztól akarod hallani.


Én már voltam egyszer és nagyon segítőkész volt, akivel találkoztam!

2011. szept. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy amikor megkapnád a papírjaidat, akkor kell kifizetni a munkáltatónak a bért, illetve szabikat, de ahogy írtam, nehogy felmondj, vagy közösbe belemenj! Jelenleg hatályos törvények szerint a fenti jogaid vannak!
2011. szept. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!