Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet így oldani? A...

Meg lehet így oldani? A nagyobbik fiam tartósan beteg/asztmás/, vele 10 éves koráig maradhatnék GYES-en. De akkor nem élnénk meg. A kisebb fiam lassan betölti a 2 évest, vissza kellene mennem dolgozni. Az apjuk dolgozik.

Figyelt kérdés

A nagyi megigénylehetné a GYESt,ha bár már nyugdijas,de vállalkozóként még most is dolgozik?Egy lakcimen lakunk.

Köszi mindenkinek!


2011. jan. 6. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:

A nagymama csak akkor igényelheti meg a gyest, ha nincs a nyugdíján kívül más jövedelme (hivatalosan).

Te nem tudsz 6 órában dolgozni vagy úgy elkönyveltetni, mintha 6 órás lennél?

2011. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vállalkozókkal nem tudom, hogy van. De ki lenne a kicsivel? Ha a nagyi igényli a gyest, akkor bölcsibe nem adhatod, azt tudod.
2011. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok 6 órában elhelyezkedni,mert áplónő vagyok,és nálunk olyan nincs.Persze a nagyi ithhon lenne a kicsivel,amíg nem lesz ovis korú.

Ha ő meg tudná ígényleni,akkor feladná a vállalkozást.

2011. jan. 6. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:

nem akarok hülyeséget beszélni, de mintha a 6 óra alól kivételt képeznének a tartós beteg gyerekek szülei. Én is itthon vagyok, de még bevallom nem néztem utána pontosan, de most rákattintottam egy oldalra és így van, továbbra is korlátlanul folytatható keresőtevékenység. Korlátozás csak "normál" GYES-nél van

Úgyhogy ez téged nem érint.

2011. jan. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És a nagyszülői GYES:

A nagyszülő akkor igényelheti a Gyest, ha a szülő is megfelel a feltételeknek, szerencsére a törvényalkotók meghagytak egy kiskaput és a szülő keresőtevékenységének korlátozása nem kizáró ok. Gyes folyósításban részesülő nagyszülő a gyermek(ek) 3 éves koráig keresőtevékenységet egyáltalán nem folytathat, a gyermek(ek) 3 éves kora után heti 30 órát (napi 6 órát) meg nem haladó időtartamban, vagy otthonában időkorlátozás nélkül végezhet munkát. A gyermeket 3 éves koráig napközbeni ellátást nyújtó intézményben (bölcsőde) nem helyezheti el, 3 éves kora után el lehet helyezni. Utóbbinál jelenleg napi 5 órára korlátozik az elhelyezés, ez hogyan alakul január 1-től még nem ismert.


Tehát ha nem a 2 évessel megy GYES-re akkor dolgozhat ő is és a gyerek járhat oviba, bölcsibe.

2011. jan. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igy van, a kérdező a legegyszerűbben úgy tudja megoldani, ha a nagyra kéri a gyest és amellett továbbra is lehet dolgozni korlátozás nálkül.
2011. jan. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. jan. 10. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális, de te is megigényleheted a gyest, mivel tartósan beteg gyerekre jár időkorlátozás nélkül. Nekem is asztmás a nagyobbik fiam, most megyek vissza dolgozni, mert a kicsi meg bölcsis lesz és mivel tartósan beteg a nagy ezért megigényelhetem rá a gyest. Legalább is a kincstár ezt mondta.
2011. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!