Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után meg kell várni az...

Szülés után meg kell várni az első menstruációt a fogamzásgátló tabletta szedésével, vagy sem?

Figyelt kérdés

Kilenc hetes a fiam, a héten voltam orvosnál szülés utáni ellenőrzésen. (Külföldön élek, itt nem a hatodik héten van.)

Nem tudok szoptatni, úgyhogy kértem fogamzásgátló tablettát. Történetesen két orvoshoz kellett mennem, mert az egyik csak megvizsgált és vele beszéltük meg a fogamzásgátlást, de a receptet aláírni csak a másik tudta. Az első azt mondta, hogy várjam meg az első mensit és annak az első napján kezdjem a tablettát, ahogyan terhesség előtt is tettem, ezzel szemben a másik orvos azt mondta, hogy nem kell megvárni az első mensit, hanem bármelyik nap elkezdhetem és az majd meghozza az elvonásos vérzést. Szerinte hülyeség lenne várni, mert lehet, hogy csak hónapok múlva fogok menstruálni és addig akkor óvszert kellene használnunk.

Kiváltottam a gyógyszert, elolvastam a tájékoztatót és azon is az van, hogy bármikor el lehet kezdeni, nem szükséges megvárni az első mensit.

Ugyanakkor meg bekavarni sem akarom a szervezetemet.

Ti hogyan csináltátok? Megvártátok, vagy sem?


2009. jan. 30. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
hát én nem vártam meg, de szoptatok még mindig, 5 hós a fiam és még nem menstruáltam a szülés óta. A 9. hét óta szedek szoptatás alatt szedhető fogamzásgátlót.
2009. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Szia!Hatodik héttől szedek tablettát!Ha én vártam volna arra,hogy megjöjjön akkor sok ideig kellett volna ezt tennem!16 hósan hagytuk abba a szopit utána jött meg!Szedd nyugodtan!
2009. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvárni a mensit, kezdd el szedni nyugodtan.
2009. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszoló nem kompetens a kérdésben , mert szoptat-szerintem, és akkor csak másik tabi szedhető, ami mellett általában nem is jön meg.

Nyugodtan kezd el szedni, nem kell megvárni a mensit , mert az lehet csak 2 év mulva jelentkezik. A tabi majd beállítja a mensidet.

A mai tabik többsége ilyen, hogy nem kell a mensi első napjn kezdeni szedni.

2009. jan. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!