Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ősmagyar/magyar nevet szeretné...

Ősmagyar/magyar nevet szeretnénk adni születendő babánknak. Szerintetek melyik illik a nevünkhöz?

Figyelt kérdés

Vezetéknév Péntek.

Nem tudjuk, hogy kislány vagy kisfiú lesz, ezért mindkét nemre szeretnék tippeket kérni.

Köszönöm!


2011. jan. 10. 22:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Péntek Attila (kisfiam Attila, nekem ez nagyon tetszik). :)


És hogy lánynevet is írjak:

Péntek Hajnalka

2011. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%
Két kisfiam van,egyik Zétény másik Zimány! [link] Itt nézelődhetsz!Klassz a vezetéknév,szerintem bármi illik hozzá!
2011. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
55%
Azért a magyarnevek.hu nem egy túlságosan megbízható forrás ilyen téren. Láttam ott már olyan elrugaszkodott neveket, hogy hihetetlen, amik egyrészt nem is bejegyeztethetőek, másrészt kétlem, hogy annyira ősiek lennének, csak valaki kitalálta őket. Vagy vannak, amik régiek tényleg, de nem magyar nevek, hanem pl. török eredetűek. Hozzáteszem, a most beszélt nyelvünkben is rengeteg jövevényszó van, így persze abban sincs semmi fura, ha az utónevek zöme is máshonnan ered.
2011. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Mi is a Szegedi Csanád féle könyvből választottunk. Csak ajánlani tudom. Amik nekem tetszettek:

fiúnevek: Gyarmat, Gyenes, Lehel, Levente, Magor, Megyer, Szilárd, Ádám, Zsombor, Botond, Sebők, Zétény, Medárd,

Lánynevek: Bibor, Csobánka, Dalma, Emese, Hargita, Júli(anna), Kála, Katica, Kincső, Liana, Lilla, Mira, Rege, Réka, Remény, Csepke, Timea, Tünde, Villő, Viola. Nagyon sok szép név van, és igenis adjon magyar nevet a gyerekének... inkább, mint hogy Ráhel, Jákob, Nintendó, Esmeralda és egyéb nevű gyerekek szaladozzanak a kis hazánkban.

2011. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%

nekünk is 2 fiunk van,és mindkettő ősmagyar nevet kapott :

Bendegúz és Aladár


[link]

2011. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
91%

nekem a Dormán tetszik, de Apa hallani sem akar róla. Hallottam már Sólyomról is.

Különben ősmagyar névben is van 2 kategória: a nagyonősmagyar, mint a Csanád, Csoma, stb. és az ősmagyarok, amik elterjedtek már: Csaba, Levente, Attila.

2011. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Sarolta, de tetszik még a Lelle, Virág és a Csilla is(bár ez nem ősi, Vörösmarty alkotása a csillag szóból.)

A fiam Farkas, ami még tetszik: Bátor, Csanád, Levente, Csaba.

2011. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
RÉKA!Szerintem gyönyörű név.Próbáld meg néhányszor kimondani,hogy Péntek Réka.Kicsit "hideg" hangzása van (értitek,mire gondolok?),de van,aki azt szereti.
2011. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

A mi kisfiúnk is ősi magyar nevet kapott: Hunor lett. Apa nevével együtt S. Péter Hunor.

És igaza van az előttem szólónak, és a kérdezőnek is, ez egy kicsi ország, régebbi történelemmel, mint sok-sok más európai ország, az írásbeliségünk kiemelkedő, a tudósaink becsülendők, és az, hogy most ide süllyedtünk...na ez a betelepült politikusoknak köszönhető! Magyarok vagyunk és legyünk rá büszkék!

2011. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok-sok ötletet!

A magyarnevek.hu-t ismerem, sokat nézelődtem már ott a nevek között. Kisfiam Botond, az Ő nevét is ott választottuk. (fent is van a "magyar babák" között)

A Szegedi Csanád féle könyvről nem is hallottam, de be fogom szerezni.

Nekem van lánynévre tippem, de az sajnos apának nem tetszik. Talán sikerül meggyőznöm. Fiúnévben sajnos rosszabb a helyzet, mert nagyon sok tetszik, de sok olyan név is van, amire már a család vagy barátok lecsaptak, és azt adták a gyermekeiknek.

2011. jan. 11. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!