Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyar eredetű nevet keresünk...

Magyar eredetű nevet keresünk a születendő babánknak. Nektek melyikek tetszenek?

Figyelt kérdés

Kisfiunk Botond, és a kistesónak is magyar nevet szeretnénk adni.

Még nem tudjuk, hogy kisfiú vagy kislány, mindkét variációra szívesen fogadok ötleteket.

Vezetéknevünk nem túl bonyolult, egyszerű, 2 szótagú, "é" és "e" magánhangzós.


2010. nov. 6. 23:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ugyanezt kerdeztek mar tolem mikor terhes voltama kislanyommal.akkor ezeket soroltam neki:

Bence,Gergyely,Csongor,Nandor,Istvan,Laszlo,Lajos,David...es mar nem emlekszem a tobbire.ok vegul a Bence nevet valasztottak.nekem nem feltetlenul tetszik a felsoroltak kozul mind,de nektek hatha.,azthiszem ez mind magyar eredetu.

2010. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Éppen az előbb írtam a egy másik kérdésnél, hogy nekem a növénynevek tetszenek. Boróka a lányom, szóba jött még a Borostyán, Hanga, Barka, Csilla, de tetszik a Bíborka, Helka. Fiúnévben a Berzsán most a favorit, ez Lázár Ervin névalkotása (Berzsián és Dideki).

Itt még keresgélhetsz:

[link]

2010. nov. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csongor, Nándor, Hanga és a Helka listás nevek nálunk is. A növény nevek páromnak nem tetszenek, ezért ezek nem jöhetnek szóba.
2010. nov. 6. 23:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a magyar nevek közül ezek tetszenek. Lánynevek: Lilla, Dalma, Emese. Fiúnevek: Bende, Döme, Zsombor.
2010. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Zselyke, Réka, Luca, Csenge, Bese, Hunor, Bendegúz, Zétény
2010. nov. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fiúnak én is a Hunort javaslom, a Botond mellé passzolna.

Lánynevet sokat irtak, abból sok szép van, könnyű választani.

2010. nov. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi már tudjuk mi lesz, szintén ragaszkodtunk a magyar eredetűekhez:)

Fiú:

Gyarmat, Gyenes, Lehel, Levente, Magor, Megyer, Szilárd, Ádám, Zsombor, Sebők, Zétény, Medárd, Zalán, Zente

Lány:

Bíbor, Csobánka, Dalma, Emese, Hargita, Júlia, Julianna, Kála, Kincső, Liana, Lilla, Mira, Rege, Réka, Remény, Csepke, Tímea, Tünde, Villő, Viola

Sok volt de mi a Zalán mellett döntöttünk.

2010. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is Botondunk van:) És az ikerlányaink Emese és Lelle.
2010. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a rengeteg ötletet!!!

Sok név sajnos már foglalt, mert a mi családunkban mindenki magyar nevet adott a gyerekeknek. A kedvenc lánynevem a Villő még szabad, csak sajnos a páromnak nem tetszik. :(

Köszi még egyszer mindenkinek!

2010. nov. 7. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha kisfiúnk születik, a Zsombor nevet kapja. Nálunk abszolút ez a kedvenc. Tetszik az Emese, Sarolta, Hanga, de férjemnek egyáltalán nem. :)
2010. nov. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!