Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011 február végén fogok...

2011 február végén fogok szülni és megkerestek egy számomra eddig ismeretlen őssejtbankból, Cord Blood Center a neve! Valakinek van-e tapasztalata ezzel a céggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Háát??!! Én még nem hallottam róla! Szerintem ha őssejtet akarsz levetetni és tároltatni, akkor valamelyik ismert céget válaszd, amelyik nemzetközi háttérrel és több éves tapasztalattal rendelkezik.
2011. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Én is februárra vagyok kiírva. És mi leszerződtünk a cordcenterrel: www.cordcenter.hu olvass utána.


Nekem szimpatikus a cég. És olcsóbb mint a Sejtbank, és a Krio. Átlag 130.000,-FTtal. Nem mindegy. dr. Uri Szabóné Balogh Ilonát ha felhívod (a számát megadom ha érdekel) akkor 664EUR~185.000,-Ft az őssejtlevétel+7000,-Ft évente a tárolási díj Ő általa kaptunk mi is 10% kedvezményt. Bár nemtom Nektek mennyiért ajánlották.


Ami pozitív, előre itt nem kell fizetni semmit, leveszik a vért elviszik, kiértékelik, és megküldik levélben majd az adatokat, ha még akkor is érdekel akkor kell fizetni, ha nem akkor ennyi.

2011. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem választanék olyat, akinek még nincs neve itt Magyarországon. Ami fontos, nézzetek utána, hogy hol tárolják a mintát, mert az sem mindegy.

Mi a Sejtbankkal szerződtünk, ott sem kell előre fizetni semmit. Elküldöd a mintát, kielemzik, megnézik, hogy mi használható, vagy mi nem. És az alapján számolják ki a fizetendő összeget.

2011. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok lobbizni a cordcenter mellett, de 1997 től működik a cég. Azért mert a sejtbanknak van a legnagyobb reklám háttere attól lehet hogy más sejtbank is megállja a helyét a piacon. Nekem a krio sem mondott sokat addig amíg bele nem ástam magam a témába. Egyébként a sejtbank és a cordc.is külföldön tároltatja a vért, csak a krio tárol MO-on.
2011. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

9:43-mas vagyok. Akkor elnézést kérek, csak én még sosem hallottam a Cord Blood Centerről.

Ebben az esetben viszont érdemes összevetni az ajánlatukat a többi cégével, és az alapján dönteni.

Amúgy én a Krio-ról pl. csak rosszat hallottam, de lehet, hogy csak a pletyka.

2011. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segített. Még azt is megtudtam, hogy Romániában egyeduralmuk van és hogy tervezik Budapesten is egy sejtbank létrehozását, mivel most Pozsonyban tárolják őket. Ja és azt is mondta nekem a hölgy akivel beszéltem, hogy a futárszolgálat is benne van az árban, sőt Magyarországon egyedüliként a Cord Blood Center nyújt az esetleges beültetéshez anyagi támogatást egészen 155.000 Euro-ig!

# Az intézmény gondol a család ilyenkor kieső jövedelmére is, ha sor kerülne a beültetésre az édesanyát 30.000 Euro-val támogatják, hogy gyermeke mellett lehessen.

# Egészségpénztári finanszírozás.

2011. jan. 14. 12:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi velük szerződtünk, Európában 20 éve vannak a piacon, így elég régi és nagy múltú cégnek mondható.


Az meg, hogy itthon nem ismerték nem nagy ügy - korábban se a sejtbankot, se a krio-t nem ismerte senki - ehhez is idő kell.

Abszolút meg voltam és vagyok velük elégedve, nem mellesleg ugyanazon szolgáltatásért sokkal kevesebbet kérnek.


Én ajánlom.

2012. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!