Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a magyarázata, ha...

Mi lehet a magyarázata, ha egy 16 hónapos baba ismeretlen emberek társaságában az édesanya oltalma helyett, egy vadidegen karjába akar átmenni?

Figyelt kérdés
7 hónapos terhes voltam, amikor az akkor 16 hónapos (most már 22,5 hónapos) kislányommal vendégségbe mentünk. 3 számára teljesen idegen ember is volt a társaságban, akiktől először nagyon félt, és bújt is hozzám szorosan. Aztán 5 perc múlva kiszúrta a velem egyidős lányt, aki köztudottan nem egy gyerekrajongó típus, és át szeretett volna menni az ő karjába, és úgy csimpaszkodott rajta 1 órán keresztül, mintha én ott sem lettem volna. Akkor látta először, és egy szóra sem méltatta a vendéglány. Nem féltékenységet éreztem akkor, de nem esett jól.
2010. okt. 17. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
én nem tudom mi az oka, de férjemmel azért imádkozunk hogy kislányunk SENKIt ne szeressen rajtunk kivül, ugyértem ne akarjon a más karjába menni tőlünk, még a nagyszülőkhöz sem, és ne akarjon majd máshol aludni, sose maradjon el tőlünk! (annyi gyereket elcsalogatnak, elrabolnak, ugy félünk...)nekem van időm non stop felügyelni, nem kell másra bizzam.
2010. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
off: első, te viccelsz?
2010. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Brigitta04 ***** válasza:
86%

Szia.

Azt mondják a gyerekek sokminden megéreznek!Vele kapcsolatban ezek szerint csak jót érzett.

AZ első válaszolonak,ne haragudj de amit írtál az beteges!!!!!!

2010. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, hogy miert van, de az en fiam is csinalja. O kicsivel fiatalabb a lanyodnal es jo ideje van olyan, hogy kiszur valakit a tarsasagban, akivel nagyban spanolni kezd. Hozzateszem, hogy o egyebkent is baratkozos tipus, mert nagyon sok helyen megfordultunk vele, a csalad is nagy, barat is sok van, meg egyebkent is ilyen, az apja is ilyen (en nem igazan, en jol elvagyok a sajat kis vilagomban, de a gyereken mar pici koratol latszik, hogy inkabb nyitott egyeniseg).

Sokszor o is olyanokat talal meg, akik nem erdeklodnek utana. Mi kulfoldon eltunk es mivel nem volt kire bizni, igy mindig vittem magammal a terhesgondozasra, amikor a 2. babat vartam. 12 hetesen epp hosszu volt a szulesznos cseveges, a fiam 8 honapos volt, a szuleszno egy hatalmas, fekete, nagy hangu, harsany no, aki kb ra sem nezett a fiamra. De o folyamatosan menni akart hozza, ramaszott, alig tudtam leszerelni rola.

De peldaul ma apukam egyik vendegere mozdult ra, 10 percig volt itt a srac, el sem mozdult mellole.

Szoval mivel a legtobb gyerekkel elofordul ez, igy szerintem normalis a jelenseg, en nem aggodom.

Igaz, engem zavarni sem szokott.


Elso valaszolo: nem ezzel fogod elerni, hogy ne raboljak el a gyereket. Elobb-utobb ki kell engedned a kezed kozul es akkor lesz majd az a problema, hogy egyszeruen nem fog tudni mit kezdeni az emberekkel egyedul ugy, hogy nem alltok a hata mogott, nem lesz tapasztalata, tizszer olyan kiszolgaltatott lesz, mint az, aki mar pici koratol tudja, hogy vannak idegenek, mas emberek es kb mit kell veluk kezdeni.

2010. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
az elsőnek az IQ-ja nem lehet több 40-nél...
2010. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy jó volt a "kisugárzása", és azért tartotta szimpatikusnak, de akkor hogy lehet, hogy szívesen közeledik ahhoz a nagyapjához is, akit az ég világon senki sem kedvel, mert rosszindulatú, hatalommániás?
2010. okt. 17. 22:07
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
nem akarom én bezárni, de zavarna ha csak úgy átmenne egy idegen ölébe, vagy pl a szomszédnál szeretne aludni vagy ilyensmik, mert tudok ilyenre példát és nem volt jó vége. ezt akarom elkerülni. társaságban lesz az ovódában meg az iskolában. minek neki más felnőtt, mint a szülei?
2010. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Brigitta04 ***** válasza:
69%

Minek neki más felnött,mit a szülei???

Mi van a nagyszülökkel???Ezek szerint öket is kizárod a gyermeked életéböl?Mire jó ez?

Oké azt megértem,hogy a szomszédnál ne aludjon a gyerek,de ha a legjobb barátaim azok a szomszédok akkor mért ne?Valahogy olyan érzésem van veled kapcsolatban,hogy szívesen tennéd a gyermekedet egy üegbúra alá!Nem jó ennyi mindentől félni!!!

Bocsi az off-ért.

2010. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Atya ég... minél több embert szeretünk, annál színesebb az életünk. Ez a gyerekekre pláne igaz. Én ebből sose csináltam ügyet, sőt, örülök, hogy ilyen a fiam. Van egy fiú ismerősöm, köztudottan egyáltalán nem szereti a gyerekeket, de ha itt van, a 3 éves fiam állandóan a sarkában van, ölelgeti, beül az ölébe. De ő amúgy mindenkivel nagyon barátságos, és örülök is neki. Múltkor a buszon végig mosolygott a szemben ülő tinilányokra, mint egy igazi kis Don Juan :D


Egyébként meg szerintem az a gyerek, akit nem őriznek lakat alatt, engedik, hogy másokat is megismerjen, az később sokkal könnyebben be tud majd illeszkedni mindenhova.

2010. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
65%
20.24-nek: az az oka, hogy nem egy önálló embert akartok, hanem a babát, aki mindig veletek marad majd,felnőttként is örökké a ti gyereketek lesz, nem lesz önálló élete, önálló akarata, mert azt várjátok tőle, hogy csak ti létezzetek a számára. Ezért imádkoztok !Ez borzasztó !A mai igazán kinyilt világban elzárni valakit az emberektől, mindentől, hogy csak a tiétek legyen ?? Ez maximális önzés / féltés álcájába bújtatva/.
2010. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!