Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azoknak a lányoknak, akik...

Azoknak a lányoknak, akik manapság a húszas éveik elején egyetem/főiskola elvégzése előtt vállalnak babát, hogy van meg nekik a megfelelő anyagi háttér, stb?

Figyelt kérdés
Engem is alig 21 éves korában szült édesanyám,de ő nem járt egyetemre,a középiskola befejezése után rögtön dolgozott,20 évesen férjhez ment,házat vettek és úgy jöttem én. Ez talán manapság is lehetséges,ha vki nem tanul tovább,de aki igen,az h tudja bevállalni a babát? Mert én még elköltözni se tudok itthonról,mert nem tudnám fizetni a számláim,stb,nem hogy gyereket vállalni a fősuli mellett,fizetés nélkül.
2011. jan. 13. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szülői támogatás? Párja jó fizetése? Passz! Én se tanultam tovább,nekem is így lett gyerekem. Hitelre van házunk,szabályosan törlesztünk. Nekem nincsenek szüleim,Pároméi nem eröltetik meg magukat. Szóval saját magunk élünk,nem más fizuzza a számlákat.
2011. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

:) Kis naiv.


Úgy vállalják be, hogy van a gyereknek apja is, akivel jó esetben együtt élnek, ezen kívül elmennek ugyanúgy dolgozni, mint a többi nő, és vagy háromfelé szakadnak, vagy levelezőn tanulnak tovább, esti iskolán, és főállásban dolgoznak.


Több ismerősöm is van, akik először az érettségi után dolgoztak, elmentek szülni, és a GYES alatt mentek főiskolára, amikor kapnak is plusz pontot, huszonévesen. Akkor jár a bölcsi és a GYED is, plusz a családi pótlék, meg az egyebek.


Ezt senki nem csinálja úgy, hogy mellette nem dolgozik, és nincs saját keresete, vagy nem finanszírozza a párja/szülei.

Felnőtt ember, akinek gyereke van, az dolgozik, és hozzá kell szokni, hogy ma folyamatosan kell járni mellette továbbképzésekre, főiskolára, nyelvet tanulni, mert másképp nem lépsz előre.

Két gyerekem van, elmúltam 30, van állásom, és mellette tanulok. Jelentem: még élek, sőt örülök neki.

2011. jan. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nappalis főiskolás, reményeim szerint holnaptól két gyerekes anyuka.

Érettségi óta dolgozok, és eléggé hajtósan, egyrészt szakmai tapasztalat, másrészt, hogy ne dobjanak ki.

Van egy férjem, ő is suli(ugyan ott, nappalin) és munka. Szülők max vasárnap megvendégelnek, és ha szeretnénk elmenni valahová kettesben figyelnek a törpé(k)re.


Aki meg akarja csinálni az meg is csinálja. Nem könnyű, hónapokig kilincseltem munkáért, de nem adtam fel. Reggel 8-8:30tól munka 8-13órában, utána jegyzet másolás, tanulás, heti 5nap, hétvégén tanulás, és a párom. Kirándulás, városnézés, mozi.. Ez az élet.

2011. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kedves Lanfear!

Elismerésem,h két gyermeked is van munka és iskola mellett,de hogy tudod összeegyeztetni a szemináriumokat a napi teljes munkaidővel?

2011. jan. 13. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy beszéltem az oktatókkal, a félév elején mindegyiket levadászom, és megbeszélem velük, hogy dolgozom, van aki természetesnek veszi, és elmondta mit követel, fogadóórákon el tudom érni, ha kérdésem van, és így nem vagyok ott, aki pedig szívózik, annak az órájára eltávot kérek a munkahelyemről, és ledolgozom azt az időt amit nem töltök bent. Sajnos a munkám megvár:( amikor határidő van, akkor meg teszek a tanárokra, sajnos az Apeh nem viccel. Eddig nem volt bajom belőle.

Max egy pici kimerültség.

Most, hogy csak a kicsi van, ugyan ez volt, egy tanárom közölte, hogy nem érdekli, hogyan oldom meg a gyerekem elhelyezését, az sem zavarja, ha az órájáról megyek szülni be kell járjak, ennyi. Addig a párom figyelt a gyerekünkre, amíg én az órán voltam, szerencsére neki az én órám után volt órája, így váltottunk.

Amúgy a nagy "szigor", hogy legyél ott, meg megtagadom az aláírást csak duma nagyon sok esetben...

2011. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 13. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!