Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény - egy...

Családi adókedvezmény - egy olyan kérdés amit nem találtam eddig?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy egy tájékoztatóban azt olvastam, hogy úgy lehet igénybe venni, hogy ne emelt családi pótlékot kapjon valaki ( azaz ne azt a családi pótlékot kapja amit hajadonságára hivatkozva igénylet ). Igaz ez?
2011. jan. 13. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudom értelmezni ezt, hogy aki egyedülállóként emelt csp-t kap, az ne akarja megosztani az élettársával a családi adókedvezményt, mert lebukik.
2011. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsit bonyolultan fogalmaztad meg a kérdést, de a családi pótléknak semmi köze a családi kedvezményhez, akkor sem, ha emeltet kapsz. Kizárólag attól függ, mennyit vehetsz belőle igénybe, hogy van-e annyi bruttód, amiből levonható annyi adó.
2011. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!