Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi adókedvezmény kérdés?

Bea24 kérdése:

Családi adókedvezmény kérdés?

Figyelt kérdés

Remélem valaki jobban tisztában van vele, mint én. :)

Barátnőm említette, hogy most 2 gyerek után, gyerekenként 10000Ft adókedvezmény illeti meg a családot. Csak az egyik szülőnek kell igényelni? Hol tudom? GYED-en vagyok, érdeklődjek a könyvelőnél? A válaszokat előre is köszi.


2011. jan. 12. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alábbi nyilatkozatot kell kitölteni, és mindkét szülő munkáltatójának leigazolni. Annak érdemes igénybe vennie, aki többet keres (szerintem), lényeges az is, hogy ettől függetlenül az adóév végén (2012 bevallási időszakában) még változtathattok azon, hogy ki veszi igénybe!


[link]

2011. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én is gyeden vagyok.A párom dolgozik és ő fogja ígénybe venni.A munkáltatója már adott is neki egy adatlapot amit ki kellett töltenie 2 példányban.Ezt a lapot nekem is ki kellett tölteni.Be kellett vinnem a munkáltatómhoz,hogy lebélyegezzék,hogy nem én veszem igénybe és azután a párom leadta a munkahelyén.
2011. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pdf végén van kitöltési segítség is!
2011. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi csajok, már tiszta :)
2011. jan. 12. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!