Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, adókedvezmény és...

Anyukák, adókedvezmény és gyed kérdés?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, hányan tudták igénybevenni a gyed mellett az adókedvezményt - csak gyors felmérés.

Tehát kérdés:

1. igénybe vetted-e az adókedvezményt?

2. ha igen, akkor teljes mértékben, vagy megosztva a férjeddel/pároddal?

3. van lakáshitel a neveden?

4. ha igénybevetted az adókedvezményt, akkor számoltál azzal, hogy a lakáshitel után igénybevehető kedvezményt nem fogod tudni kihasználni?


Nagyon köszönöm, aki válaszol!


2011. febr. 7. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

1. nem én vettem igénybe, a férjem bruttója elbírja mindkét gyerek után járót

2. -

3. már nincs lakáshitel a nevemen - az is a férjemé :)

4. én úgy tudtam, hogy nincs már lakáshitel után adókedvezmény...

2011. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Akkor neked lehet tudok jó hírt mondani, mert egyelőre még van adókedvezmény a lakáshitel után, sőt, ha van családi pótlékra jogosult gyerek, akkor ki is tolódik a visszaigénylés időtartama 1+4 évről a családi pótlékjogosultság végéig:)

2011. febr. 7. 14:26
 3/8 anonim ***** válasza:
bocs az offért, de ez a lakáshitel kitolódás hol van? vagyis hol tudnék utánanézni?
2011. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sose hallottam erről a alkáshiteles dologról. Tudtok linket, vagy infót róla? Mi ez, ki kérheti?

Válaszolok is ám:

1. Én nem, apa kéri mindhárom gyerek után.

2. -

3. Igen.

4. No, ez meg az én kérdésem, mert nem tudom, miről van szó...

2011. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. nem, a férjem vette igénybe

3. van

4. nem tudtam, hogy hosszabbítva lett a jogosultság időtartama. Engem is érdekelne, hol tudok utánanézni.

2011. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Jól emlékeztem, hogy megszűnt. Aki még 2007 előtt vette fel a lakáshitelét az az első és utána 4 évig vehette igénybe. Ezt az időszakot tolták ki a családi pótlékos szösszenettel (amíg csp-re jogosultak és fennáll a hitelszerződésük).

2011. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

megtaláltam a lakáshiteles dolgot :-)

[link]

2011. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, közben én is rájöttem, hogy hülyeséget írtam, csak eddig mindenki, akivel beszéltem, még 2007 előtt vette föl a hitelt, így mindenkit érintett:(

És köszi, hogy írtatok!

2011. febr. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!