Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 hónapos a kislányom, jelenle...

3 hónapos a kislányom, jelenleg Thgyás-on vagyok. A Gyed megállapításhoz a szülést megelőző két évnek kell folytonosnak lennie munkaviszonyban? Ha 2010 10.23. -án szültem, akkor 2008.10.23. -tól kell a folytonosság?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A GYED-hez ugyanaz kell, mint ami a TGYÁS-hoz kellett, ugyanazt az időszakot nézik. :)
2011. jan. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha TGYÁS jár akkor a GYED is járni fog. NEm kel folytonosnak lennie, hanem a szülést megelőző két évben kell lenni 365 nap munkaviszonynak.
2011. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz, hogy ha jár tgyás akkor jár gyed is.

Ha a tgyás passzív jogon kapod, vagy a tgyás ideje alatt megszűnik a munkaviszony, akkor nem jár gyed.

Egyébként sem a tgyáshoz, sem a gyedhez nem kell folytonosnak lennie a munkaviszonynak. A lényeg az, hogy ahhoz, hogy a gyerek két éves koráig kapd a gyedet, ahhoz az igénylést megelőző kettő évből kell 562 biztosítotti nap.

2011. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gyermekgondozási díjra jogosult:

• a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

• a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

• a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási. Nem teljesen igaz utolsó amit írtál, mert attól hogy TGYÁS alatt megszűnik a munkaviszony még jár a GYED.

2011. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz, jogos a javítás.
2011. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De aranyos vagy, hogy elismerted a kis hibát, azt gondoltam majd esetleg nekem esel, hogy nincs igazam. Szép estét neked! :)))
2011. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért esnék neked, ha egyszer jogos amit írtál? Azért, mert ez itt újabban szokás??? Na, én nem vagyok olyan. :)

Szerintem az a lényeg, hogy a kérdező megkapja a választ és nem az, hogy ki mondta a helyes választ.


(Egyébként mentségem az, hogy ez a kérdés előtt, amire válaszoltam, ott az anyuka álláskeresési járadékról fog menni tgyásra, gyedre, na ott nem mindegy, hogy lejárnak a dolgok vagy sem.)


Szép napot mindenkinek!

2011. jan. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!