Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt még anyuka, aki...

Van itt még anyuka, aki -objektíven nézve- nem látja szépnek a gyerekét?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, mindeneim a lányaim, de sajnos durva vonású anyósomra ütöttek. Nagyon el tudok szomorodni ezen. Persze igyekszem túllépni ezen.(Nekem szabályos arcom van, finom vonásokkal és "rosszul esik", hogy ebből nem tudtam örökíteni semmit...) Mással is előfordult, hogy ilyen csúnya gondolatai támadtak?
2011. jan. 13. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

A szépség nem minden! Akinek szabályos arca van,az lehet,hogy sokkal rosszabb természetű,mint akinek finomak a vonásai. Aki szép,az többnyire beképzelt is.

Ezt csak általánosságban mondom.

A lányom kicsinek nem volt szép,nem is készült róla sok kép. Nem hasonlított egyikünkre sem- Amikor 18-19 éves lett,akkorra szép lány lett,akit körülzsongtak a fiúk.

Ne bántsanak a lányaid vonásai,inkább értékes,jó lányokat nevelj belőlük. Ez többet ér,mint a szépség.

2011. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Emberből vagyok, még ha lepontoznak is leírom.

A legtöbben minden babától el vannak ájulva, hogy mennyire szép, aranyos...Nem hiszem, hogy rossz ember vagyok, vagy hogy ez egy bűnös gondolat, de vannak olyan babák akiket kifejezetten csúnyácskának látok...persze ez nem változtat azon, hogy egy csöpp kis ártatlan élet.

16 hetes kismama vagyok, és tudom, ha nem is lesz csodaszép gyerekem, az én szememben ő lesz a legszebb, akárkire is üt. Te nem vagy vele így? Sok anyuka nem túl objektív saját gyerekkel, de ez teljesen érthető.

2011. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-4 hónapig, amíg nem nagyon mozgolódott a lányom szinte csak feküdt, nem láttam szépnek a lányomat, szőrös is volt, amíg pici volt. De most 1 évesen szép baba lett belőle, de nem az az átlagos baba arca van. A szemei és a szempillája tetszik, de nagyon!
2011. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Persze, szeretnék jó embert faragni a gyermekeimből. Soha nem fejezném ki előttük az ilyen jellegű gondolataimat. Tudom, hogy egy ember nem e külseje miatt lesz értékes, de sajnos az első benyomás külső alapján történik. Nekem rengeteg előnyöm származott a külsőmből életem során.


Azzal is tisztában vagyok, hogy a legtöbb anyuka a saját gyerekét látja a legeslegszebbnek, mert ilyenkor a szívével lát. Így én is őket látom a legszebbnek, mert őket szeretem a legjobban. Ezért írtam az objektíven kifejezést.


Fantasztikus érzés lehet az is, ha ez ember lánya magát és a szerelmét látja a kicsikben, de nekem ez nem adatott meg.


Remélem nem ítéltek el engem, de ez az egyetlen hely, ahol ezeket elmondhatom.

2011. jan. 13. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem ítéllek el,jó ha az ember néha kívülállóként figyeli a gyerekeit.

Az én kisfiam igazi "kisherceg",szöszi haj,kék szemek,tényleg nagyon helyes gyerek.Apából is és anyából is van benne,le se tagadhatnánk.

De én is szoktam látni nem annyira szép babákat,akik természetesen a szüleiknek a legszebbek.Sokat változnak a gyerekek mire felnőnek...

2011. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a második, dehogy ítéllek el.

Én is tudom, mennyi előnnyel jár a megnyerő fizikum, szerencsés vagyok. Én is és a párom is. Szóval mióta terhes vagyok mindenkitől ezt hallgatjuk, hogy nekünk milyen gyönyörű lesz a gyerekünk..tényleg milliószor hallottuk már sajnos "tele van a tököm" ezzel (bocsánat).

Lehet, hogy nem a papára és a mamára üt, és akkor majd azt fogom hallgatni, hogy "két szép embernek, csúnya gyereke van" vagy a "postás hozta"....

Persze nekünk is eszünkbe jutott, hogy járhat jól, de a genetika kiszámíthatatlan, és CSAK az a fontos, hogy egészséges legyen!!!!

2011. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hehe, nekünk is mindig ezt mondtál, hogy nekünk szaporodni kell, mert milyen gyönyörűek lesznek az utódaink. De hát anyós génjei domináltak...
2011. jan. 13. 16:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A saját lányomra azt mondom, csodaszép. De azért így utólag visszanézve a picuri kori képeit, hát elég tojásfeje volt, aztán meg olyan buci.

Most azért már szép. Képeken is.

De valóban nem minden baba szép, egy ismerősöm kislánya kifejezetten csúnya volt vagy 4 éves koráig, eszméletlen génösszeállítása volt. Mostanra már finomodott, átlagos lett, de azért a klasszikus értelemben vett gyerekszépségtől szerintem messze van.

De az igaz, hogy a szépség is csak addig érték, amíg nemes lélekkel párosul, ha gonosz a tulajdonosa, mit sem ér.

2011. jan. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Valóban olyan durva vonásuak a lányaid, vagy csak nem szereted az anyósodat és ezért nem birod elviselni hogy rá hasonlítanak? Szerintem meg kellene kérdezni egy kívülálló véleményét is, aki nem annyira elfogult a kisbabákkal, úgy értem hogy olyan személyt, aki nem tart minden kisbabát szépnek (mint pl itt az egyik válaszoló).

Azért gondolom ezt, mert az én lányomra is néha megjegyzik, hogy hasonlít az anyósomra, és ilyenkor mindig kiráz a hideg. Pedig az én lányom tényleg nagyon szép, és ezt nem elfogultságból mondom, hanem sokan mondták már rá. De ettől függetlenül ilyenkor mindig ezt érzem. (pedig az anyósom sem ronda, de akkor is...:-))

2011. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Neeem, én imádom az anyósomat! Sajnos a szüleim is ezt sulykolják, hogy nincsenek finom vonásai és fiús az arca (a nagynak, de a kicsi is rá fog hasonlítani). A legjobb barátnőmnek sem tetszik, ezt nem mondta, de sokszor éreztette.

A többi ember ált. azt mondja rá, hogy milyen szép, meg mennyire aranyos (tényleg nagyon cserfes, szeretetreméltó), de persze ez udvariasságból is fakad.

2011. jan. 13. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!