Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed/gyes lehet alapja a...

Gyed/gyes lehet alapja a következőnek, ha közben megszűnik a munkaviszony?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyed-en vagyok a Kisfiammal, és jövőre tervezünk újabb babát, csakhogy közben megszűnik a cég (jogutód nélkül), ahol dolgozom már 4 éve.. Az a kérdésem, hogy ha ez a gyed/gyes időszakára esik, és én közben terhes leszek, a következő babu után milyen jövedelem jár majd?
2010. aug. 28. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hasonló cipőben járok mint te. Mi is jövőre terveztük volna a kistesót, de a cég ahol dolgoztam, megszűnik jogutód nélkül. :( Tegnap megkérdeztem az OEP-nél, hogy ilyenkor mi a teendő. Ha nincs munkaviszonyod, akkor csak a GYES jár. Ilyenkor célszerű végigvinni az első gyerkőccel a GYED-et és csak utána igényelni a GYES-t a másodikra. Ha már amúgy is GYES-en vagy, akkor kapásból kérheted a második gyerkőc után. A OEP-es hölgy azt tanácsolta, hogy a munkaügyi központban is kérdezzek rá, mert van valami "álláskeresési járadék", ami után lehet TGYÁS-t is igényelni és utána talán GYED-et is, de ezt nem tudta pontosan.

Ha megtudsz valami konkrétumot, kérlek írd meg, mert nagyon érdekelne a "megoldás", de sajnos a jövő héten nem lesz időm elmenni a munkaügyi központba.

2010. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be álláskeresési támogatásra, mert amíg azt folyósítják, újra biztosított leszel, és járni fog mind a gyed, mind a tgyás.

Ha nem, akkor valóban csak a gyes jár, mert a tgyás, és gyed feltétele, hogy biztosított legyél, és ha megszűnik a munkahelyed, akkor ez nemáll fenn:(

2010. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ezt hol lehet, az OEP-nél, vagy a munkaügyi kp-ba?
2010. szept. 21. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Az álláskeresési a munkaügyi központ hatásköre:)
2010. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2010. szept. 22. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!