Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azokat a gyerekeket akiket...

Azokat a gyerekeket akiket templom ajtóba hagytak vagy csak letettek valahova annak mi kerülbe az anyakönyvébe az anyja neve és a születési hely és időre?

Figyelt kérdés
Csak érdekességből kérdezem
2011. jan. 15. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kitalált név, helynek ahol megtalálták időpontnak pedig amikor megtalálták.
2011. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kitalált adatok.

Nemrégen volt a tv-ben, hogy azoknál a gyerekeknél akiknek nem tudni kik az apjuk, kötelező nekik kitalálni egyet, és ha nem megy akkor van egy adatbázis amiben fiktív apukák közt lehet válogatni.

2011. jan. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Ja, én is láttam ezt a műsort. Annyira értetlenek voltak, egyik sem tudott rájönni, minek kell valami név. Csak egy kicsit kellene gondolkodni, hogy milyen érzés lenne a gyereknek alkalmanként szembesülnie azzal, hogy apja neve:ismeretlen. :S
2011. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a Házon kívülnek én is láttam azt a részét, hát elég gáz volt... Pedig amúgy színvonalas szokott lenni, de enyhén kiakadtam rajta, hogy amikor megkérdezték ennek a szabálynak az okát, akkor ahelyett, hogy a magyarázatot megpróbálták volna megérteni, csak bután vihogtak. Történetesen én sem látom sok értelmét az ún. képzelt apa bejegyzésének, de ettől még azt fel tudom fogni, hogy mi az oka annak, hogy ezt beírják: az, hogy a gyereket ezáltal ne érhesse hátrányos megkülönböztetés. Mivel amikor a fiam született, neki sem volt kitöltve az apja neve, természetesen én is kaptam ilyen levelet a gyámhatóságtól, hogy nevezzem meg az apát.

Jaj, még azon akadtam ki, amikor a két értelmes nőszemély azon poénkodott, hogy akkor azt is be lehetne mondani, hogy George Clooney, és amikor azt mondták erre, hogy más jogos érdekét nem sértheti, akkor "hihihi, hahaha" szintű reakcióra telt csak tőlük. Ha így be lehetne mondani, akkor apai elismerő nyilatkozat sem kéne, hiszen simán beírnák bemondásra az apát is. Akár a tudta nélkül is. Sőt, bárkit, akár kiszúrásból is bemondhatna bármit az anya. De ez a két liba képtelen volt felfogni, hogy a képzelt apa egy nem létező személy kell hogy legyen. Komolyan mondom, szánalmasak voltak.

Bocs az offolásért :)

2011. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!