Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyereket lennél hajland...

Mennyi gyereket lennél hajlandó szülni, hogy másnemű gyereked is szülessen?

Figyelt kérdés

Itt főként a sokgyerekes családra gondolok. Ismerősöm most várja a 3. gyerekét. Mivel az is fiú szétzokogta a párnáját, mert annyira szeretne egy kislányt. És már most kijelentette, hogy még egyszer megpróbálja hátha az lány lesz.


Apám egy kollégájának azért lett 7 gyereke, mert az első 6 fú volt és addig akartak szülni míg be nem jön egy lány.


2011. jan. 16. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Annyi gyereket szülnék, amennyi el tudok tartani, amennyit amúgy is terveztünk a házastársammal.

Van egy fiam, és egy lányom, így könnyen beszélek egyrészt, másrészt nincs ám akkor a különbség a két nem nevelése közt, hogy csak ezért legyen még két, három, vagy nyolc gyerekem. Több családot is ismerek, ahol csak fiúk vannak, öten, hatan, így erre nem is alapoznék, hogy harmadikat csak azért, hogy hátha lány lesz...


A lányoknak több szép ruhát kapni, de nem hajasbaba, hogy fésülgessék, öltöztessék, ugyanúgy belemászik a kislány is a 20 centis pocsolyába. :D

2011. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Igaz, hogy nekem még nincs - mostanában nem is lesz - gyermekem, de biztos, hogy nem szülnék csak azért 5-6 esetleg 7 gyermeket, hogy legyen egy olyan nemű, amilyet én/mi szeretnénk. Úgy kell őket elfogadni, és úgy kell nekik örülni, ahogy megszületnek.


Nagymamámnak 2 lánya van, az egyik az anyukám. Igaz, hogy már elmúlt 50 éves, de a mamám gyakran hangoztatja, hogy ő kisfiút szeretett volna anyu helyett, és így nem is örült neki annyira... Amikor először meghallottam, köpni-nyelni nem tudtam, úgy elkezdtem zokogni.

Na erre viszont azt mondom, hogy talán jobb, hogy csak ketten vannak testvérek, mert ha lenne egy harmadik - szintén lány -, akkor neki is a fejéhez vágná, hogy ő jobban örült volna egy kisfiúnak..


Hál' Istennek, anyukám teljes ellentéte a nagymamámnak.

2011. jan. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Egyet sem. Kettő fiam van de nem vállalnék be csak azért gyereket hogy lányom legyen. Ez beteges gondolkodásra vall.
2011. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

anyósoméknál 5 fiú van, lett volna 6., ő is fiú. Első unoka (gyermekünk) kislány :) 3.nál anyósom sírt, mert nem akarta tudni, hogy fiú-e. 4.-nél látta, 5.nél tudta, hogy az lesz :)


Kérdésre válaszolva: 5 gyermekig szerintem, szeretném őket türelemmel nagyon szeretni, nem csak azt, amelyik másnemű :)

2011. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sosem lennék hajlandó csak azért szülni, mert valamilyen neműt kellene produkálni. Most várom a harmadik babámat, természetesen kíváncsiak voltunk mindegyiknél, hogy mik lesznek, de ennyi, örömmel vártuk olyannak őket, amilyenek lettek.
2011. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vagyok, mint a 10.11-es válaszoló.

2 fiam van és hiába vártam mindkettőt lánynak, tutira nem szülnék még egyet csak azért, hogy hátha lány lesz.

Talán később még akarni fogom, még csak 30 vagyok, tehát még ráérek szerencsére :)

2011. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Két gyereket akartunk, mindkétszer lányt szerettünk volna. Mindkettő fiú lett, imádjuk őket. Mégis úgy gondolom, lesz 3. is. Tudom, hogy ő is lehet, hogy fiú lesz, ha így lesz, így is szeretni fogom. De az is biztos, ha a kettő közül legalább egyikük lány lenne, nem vállalnánk már harmadikat.

Ja, és nem tartom magam ezért beteges gondolkodásúnak.

2011. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Azert egyet sem.

Ket fiunk van, egy gyerek meg biztosan lesz. A ferjem szeretne lanyt, nekem uganug mindeg, ahog az elso kettonel.

Mi harom gyermeket szeretnenk, ezert vallalunk harmat, nem azert, hogy legyen esetleg lanyunk is.

Sot, en fogadni mernek, hogy a harmadik is fiu lesz, mert ugy erzem, hogy nekem nem lesz lanyom. Ha igen, akkor ugyanugy varni es szeretni fogjuk.

Nekem is van ismerosom, ahol azert lett negy gyerek, hogy legyen lany is. Vegul sikerult, de nem ertem miert.

Sem szeretetuk, sem turelmuk, sem eszuk, vegul penzuk sincs 4 gyerekhez eleg. Az elsot meg szerette az anyja, o okos, ertelmes, iskolaba jaratja, szep ruhai vannak, anyagilag szinte csak neki sporol. A tobbi harom meg no, mint a gomba. Szemtelenek, butak, a ket kozepsot mar kicsaptak az iskolabol, valtaniuk kellett, ott a kollegiumbol tanacsoltak el oket, tinik, de mar most rendszeresen isznak, mindent eladnak, amit a hazukban talalnak, de loptak is mar, mert semmire sem kapnak penzt soha, ugyanakkor erkolcsuk sincs, hiszen az apjuk is alkoholista, az anyjuk nem foglalkozott veluk. Szo szerint pici koruktol kezdve kiengedte oket reggel es este megnezte, hogy hazaertek-e. A negyedik gyerekkel nem tudom, hogy mi lesz, bele sem merek gondolni.

Jobb lett volna talan, ha masodikra sikerul a lany, ket gyereket esetleg sikerult volna ugy nevelniuk, hogy jo legyen. A ket kozepsot csak selejtkent tartjak szamon, mert nem azok lettek, aminek terveztek oket.

Ezert irom, hogy csak az vallaljon gyereket, aki gyereket szeretne nevelni es eltartani, valamint szerelni, ne az, aki fiut, vagy lanyt szeretne, mert lehet, hogy epp az ellenkezo lesz es nem fogja megerdemelni, hogy emiatt induljon hatrannyal az eletben.

2011. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia,párom nővérénél négy lány van,tovább nem próbálkoztak,barátnőméknél négy fiú,tovább nem próbálkoztak.Nekünk két lányunk van,férjem nagyon szerette volna,ha az egyik fiúra sikeredett volna,én a terhességeimmel úgy voltam,hogy elsőre megtudtam lány lesz nagyon örültem,másodikra fiút éreztem,örültem volna neki,de mikor megtudtam,hogy lány lesz,majd kiugrottam a bőrömből.Szerintem egy anya ugyanúgy örül a gyermekének bármilyen nemű is az.Kérdésedre válaszolva még egy babát bevállalnék,de nem csak azért,hogy fiú legyen,hanem,mert amúgy is szeretném.
2011. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
En viszont ismerek egy olyan part ahol 3 kisfiu volt (most mar 5-en vannak testverek) es annyira akartak lany gyereket, hogy kulfoldre utaztak mesterseges megtermekenyitesre, ahol megvalaszthattak a baba nemet. Azt inkabb nem is irom le, hogy mennyit voltak kepesek ra kifizetni mert a csaladi hazunk szinte nem er annyit :) (persze ebbe benne van a repulout, szallas amig ott voltak 2 hetig, gyogyszerek, es az eljaras). 3 sikeres lany spermiummal megtermekenyitet petesejtet ultettek be a mehebe es ketto maradt meg igy iker lanyok szulettek. Akik most mar 3 evesek lesznek lassan.
2011. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!