Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok valami tanácsot?...

Adnátok valami tanácsot? Kisfiam 2 éves mult és egyszerűen nem hajlandó ráülni a bilire.

Figyelt kérdés
Probálkoztunk már mindennel,hogy leszokjon a pelusról(pisiljük le a bogarat ...stb.),de nagyon makacs!!!!A wc-re se hajlandó ráülni!
2011. szept. 5. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem hajlandó, akkor még nem érett meg rá, és pont. Lehet egy hónap múlva már rá fog ülni. Addigis kérdezgesd rendszeresen, hogy kell-e pisilni, kakálni, hogy rácsücsül-e a wc-re. Aztán előbb-utóbb csak ráül. Én is ezt játszom a lányommal, bár ő még "csak" 22 hónapos. Mondja, hogy ha pisilni, vagy kakálnia kell, de amikor azt mondom, hogy csücs a wc-re, akkor csak annyit mond: nem! és odébb áll. Mikor viszont jobb passzban van, akkor szépen megfogja a kezem, bemegyünk a wc-be, és ő rácsücsül a wc szükitőre. Ott mosolyog rajta, beszélget, nézelődik. Aztán megunja, és leszáll. De pisi kaka sose ment még eddig a wc-be, hiába mondom neki beszélgetés közben, hogy nyomja a pisit vagy kakát. Ha még nem érett meg rá agyilag, akkor ugyse fogja csinálni. Kitartás.
2011. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szépen lassan kell rászoktatni,ne eröltessétek mert attól nem lesz jó!Minden gyermek más.Van aki korán rászokik a bili/wc-re, de van aki csak később!Nem szabad eröltetni mert az később bekakiláshoz vezethet, amiatt,hogy "fél" a bilitől a rossz emlékek miatt!(eröltetés) Én kisfiam most 2 éves és csak 1-2szer kakilt még bilibe! Szép napot!
2011. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kisfiam addig amig csak pelusos volt,addig mindig visított ha peluscserére került a sor.minden alkalommal nyomatékosan elmondtam neki,hogy ott a bili meg a wc és rá kell ülni és abba pisilni kakálni(kb 1 hónap volt).nem tudom hogy használt e vagy csak egyszerüen megérett rá,de napközben ha nincs rajta alul semmi,akkor szépen szól ha pisilni kell.ha már van rajta valami alulról,akkor pár csepp becsurog és utána szól,szóval még megvan neki a pelenka érzet akkor,de néha már szól elötte.

ha nem szeretne ráülni ne eröltesd,mert csak rosszabb lesz,jobban fog tőle félni.

ja a fiam most 2 éves

2011. szept. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltessétek! Ha nem hajlandó ráülni, akkor még nem érett meg rá. Várjatok pár hónapot, aztán próbáljátok újra!
2011. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!