Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallotatok már olyanról, hogy...

Hallotatok már olyanról, hogy a TGYÁS csak akkor a fizu 70%-a, ha megvan a két év munkaviszony?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen a munkaügyes mondta, hogy, ha csak 180 nap van meg, akkor csak 60%. De én ezt sehol nem találom a neten leírva! Ki hogy tudja?
2009. febr. 2. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ezeket találtam neked. Arról sehol nincs szó, hogy ha nincs meg a 2 év akkor kevesebb a tgyás. Sőt, mindenhol 180 nap van írva.



A terhességi-gyermekágyi segély mértéke:

A terhességi-gyermekágyi segély a jövedelem napi átlagának 70 %-a.

A terhességi-gyermekágyi segély összegének megállapítása


Ha a kezdőnapot megelőző év január 1-jétől a tgys kezdőnapjáig van 180 napi jövedelem


A terhességi-gyermekágyi segély összegének alapjául szolgáló napi átlagkeresetet a táppénzre vonatkozó szabályok szerint kell megállapítani, ha a biztosítottnak– az ellátásra jogosultsága első napját megelőző naptári év első napjától a terhességi gyermekágyi segélyre való jogosultságot megelőző napig – az ún. irányadó időszakban 180 naptári napi jövedelme van.


[link]

2009. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, Biztosan NINCS ilyen. Itt a 2 év nem játszik, hanem a megelőző két évben kell, hogy 180 nap biztosítási jogviszonyod legyen. Tehát ha van 180 nap, akkor 70 %. Az ilyen munkaügyes egy helyi terminátor, aki erősen félművelt, szal ki kell rúgni.
2009. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a táppénznél van, nem a TGYÁS-nál, keveri a szezont ...
2009. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem titok, hol dolgozol?

Mert az én munkahelyemen is a csaj ilyeneket mondott! Csupán kitolásból!

Én az OEPnél megkérdeztem mi az igazság. Utána elmondtam a hallottakat a munkaügyes csajnak, mire ő azt mondta, hogy az OEPnél rosszul tudják a jogszabályokat.... No comment!

A vége az lett,hogy megfenyegettem a munkaügyes csajt, hogy a nyakára uszítom az APEHet és mindenféle felülvizsgálatot fogok kérni. Erre egyből megváltozott a véleménye...

Figyelj oda ezekre a dolgokra, menj el az OEPhez érdeklődni!!!

2009. febr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi a válaszokat. Megnyugodtam. Gondoltam, hogy ő téved, de annyira bizonygatta, hogy így van! Mondjuk azt bevalotta, hogy már jó régen (kb. 15 éve) nem "szültek" nála.
2009. febr. 3. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!