Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudok/merek barátkozni az...

Nem tudok/merek barátkozni az emberekkel mióta gyerekeim vannak? Más is volt így? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék barátnőket, akikkel összejárhatnánk, beszélhetnénk, egymás gyerekeiről, az életről...de nem megy. Olyan mintha lenne körülöttem egy fal, amibe bárki betekinthet, de mielőtt belépne, rögtön bezárom. Rengeteg lányt ismerek. Sokat beszélgetünk, de mindenkinek csak egy kicsit adok magamból. Viszont szívesen meghallgatok mindenkit, ha kéri tanácsot adok, ha kéri titkot tartok. De amint úgy érzem, h a kelleténél többet beszélgettünk, rögtön tartózkodóbb leszek, igyekszem egy darabig kerülni.

Ez régebben is hasonló volt, de nem ennyire drasztikusan.

Néha úgy érzem félek az emberektől. Lehet ez is depreszió egyik tünete? Vagy van valakinek vmi ötlete, tapasztalata?


2011. jan. 19. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Akár az is lehet. Mennyi idős vagy? A gyerekeid mennyi idősek? El szoktál járni valahova szórakozni?
2011. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

32 vagyok. gyermekeim 5; ill. 3 évesek. Így visszagondolva mostanában kevesebbet mentem baráti társaságba. Régebben szinte minden hétvégén volt egy nagy baráti összejövetel (ekkor is gondok voltak a barátkozással), az utóbbi években ez max havi egy alkalomra csökkent. Az utolsóra nem volt kedvem elmenni.

De azért kimozdulok. Bevásárlok... Olyan érzés ez, mint amikor kíváncsian kinézek az utcára, és amikor meglátom h jön valaki, gyorsan becsukom az ablakot. nem tudom mennyire érthető. néha még számomra is fura.

2011. jan. 19. 17:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem más a helyzetem mint neked, én is 32 vagyok, van egy 2 éves gyermekem, és egyedül vagyok vele, de én szerencsére könnyen barátkozom, elég sok barátot gyűjtöttem mostanában, és havi 1x eljárok szórakozni, ennyi kell a lelkemnek. Ilyenkor nagyon jólesik, hogy nem anyukaként, hanem nőként néznek rám, mert ugye nincs rám írva, hogy van egy gyermekem, a barátaim meg tudják, és elfogadják.
2011. jan. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!