Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Új város, új élet, új barátok....

Új város, új élet, új barátok. Ha tudnék barátkozni, de nehezen megy itt is, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok barátkozni anyukákkal.

Nem azért, mert nem akarok, hanem mert nem tudok.

Sokszor olyan irigykedve látom és tapasztalom, hallom, hogy együtt mennek ide-oda, rendeznek közös programokat családok, de egyszerűen nem tudok ilyen barátságokat kialakítani.

A másik, hogy most fogunk felköltözni Budapestre vidékről, el fog kezdődni számunkra egy új élet, amitől alapból egy picit félek..

Az én "vidéki" mentalitásommal lehet ott még nehezebb dolgom lesz a beilleszkedéssel..

Mit tanácsoltok, hogyan próbáljak oldódni és ismerkedni anélkül, hogy tolakodónak, vagy "vidéki parasztnak" nézzenek?


2011. nov. 1. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád? ha pici van sok játszóház, baba-mama klub Budapesten. itt remekül lehet ismerkedni.
2011. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Ha már játszótereztek, ott simán lehet ismerkedni, mivel együtt lesztek nap mint nap.

Vannak mondókás klubok, oda is mindig ugyanazok járnak.

Ezt a hülyeséget, hogy vidéki mentalitás, meg felejtsd el, ilyen nincs. Én bp-i vagyok, nálunk a játszótér tele van vidékről jött anyukákkal, akik felköltöztek Bp-re. Egyáltalán nem látszik rajtuk, hogy vidékiek. Csak onnan tudom, hogy nem bp-iek, hogy hétvégén mindig hazautaznak a családjukhoz.

De attól még, hogy nem együtt nőttünk fel, remekül összebarátkoztunk, vannak köztünk Ajkáról, Ózdról, Marcaliból, Nagykanizsáról..... Én meg soha ki nem tettem a lábamat Bp-ről.

Úgyhogy ne félj, lesznek barátaid, csak járjatok el mindenféle helyekre :)

Nyugi :)

2011. nov. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi is nemrég költöztünk ide, ahol most lakunk, kb fél éve. Ez ugyan vidék, de mégis nehéz ismerkedni, barátkozni másokkal, jobban mondva csak barátkozni nehéz. Főleg nyáron még mikor jó idő volt minden délután mentünk sétálni a térre és beszélgettem más anyukákkal, de itt is már megvannak a jól összeszokott párosok, anyukák akik egymás barátai is és együtt járnak mindenfelé, de én kiszorulok közülük. Valahogy igy alakult, úgyhogy én sajnos egyedül vagyok.:-( De nyugodj meg, neked biztos lesznek barátok, Bp-en több az anyuka:-)

Sok sikert!

2011. nov. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Több módon is lehet, de alapból nyitottnak kell lenned, és lazának. NEm úgy kell nekiállni, hogy most új barátot szerzek, hanem hogy elkezdek most beszélgetni , és meglátjuk mi lesz.

Nagyon jó hely erre a doktornő. Ott mindig lehet beszélgetni. A bolt, a séta, a játszótér szintén. Nekem annó a Donna.hu oldalon siekrült több barátot is találnom, mikor új városba költöztem. De jó az iwiw, facebook, és akár itt is.

Amúgy Bpen millió gyerekház, gyerekprogram van, ha ott élnék, én folyamatosan azokra járnék...

Szóval lehetőség millió, csak rajtad múlik, mivel hogy élsz.

2011. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj, hasonló cipőben járok... Sőt mi is most készülünk Pestre költözni. Ti merre fogtok lakni. Mi az Örs vezér tér környékén szeretnénk lakást venni.
2011. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A lányom decemberben lesz 3éves, szóval annyira már nem kicsi. Mi a Nyugati mellé költözünk a napokban. Kicsit tartok attól, hogy a lányom hiányolni fogja a kertet, dehát sajnos így hozta az életünk. Szívesen leveleznék, ismerkednék környékbeliekkel így is, ha van valakinek kedve! :)
2011. nov. 4. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!