Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011 aug. -ban jár le a...

2011 aug. -ban jár le a gyedem, bruttóm 210 felett volt. Hogyan járnék a legjobban anyagilag a 2. gyerekkel, mikor szülessen? Köszi!

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
.
2011. jan. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legjobban úgy járnál, ha 2011 szeptemberéig megszületne az a gyerek. Gondolom, már későn szólok... :)
2011. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem, a legjobban akkor járnál, ha a 2. gyerek előtt visszamennél 180 napra dolgozni, mert akkor az eredeti béred után kapnád a TGYÁSt és a GYEDet. Ha GYEDről szülsz, akkor a minimálbér kétszerese után fogod kapni.
2011. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ez a szabály módosult, legalább 1 év kell hozzá.
2011. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a szabály NEM módosult, a bérezett nap (ebből kell a 180) nem azonos a biztosításban töltött napokkal (ebből kell 365).


Téves az a válasz is, hogy akkor járnál a legjobban, ha szeptemberben születne, ugyanis ha 2012 júliusáig megszületik, akkor az irányadó időszakban nagyobbrészt gyeden voltál, és így a szerződéses béredből számolják majd a tgyást és a gyedet is.

Tgyást valóban többet kapnál, ha dolgoznál 180 napot, mert ha nem, akkor ugyanannyi lesz a maximuma mint a gyednek.

Gyedet viszont így is úgy is a maximálisat kapod.


Ha kiveszed a szabikat, és táppénzre mégy, akkor is jól jársz, mert ezek együttes átlaga alapján nagyjából eléred a plafont, vagyis akkor sem lesz kevesebb a pénzed ha így teszel, és akkor sem, ha maradsz gyesen (vagyis a táppénz biztos több lesz mint a gyes)

2011. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a táppénz nem minősül bérezett napnak.... miért kell ezen kötözködni? Akkor jársz a legjobban, ha 180 napra visszamész dolgozni és PONT. A 180 bérezett napba csak a munkában/szabadságon töltött idő számít bele, illetve a betegszabadság (táppénz első 15 napja).

és ez naptári napot jelent, nem munkanapot.

2011. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én igazat adtam neked.... Akkor most ki is kötözködik? De tulajdonképpen mindegy is.
2011. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!