Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az én szomszédaim ilyen...

Csak az én szomszédaim ilyen idegesítőek? Baba születése után nálatok jobb vagy rosszabb lett?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy a nő fél a kutyáktól és ezért ne hagyjam már kint amikor Ő a kertben kolbászol.6 hónapos terhesen egyedül kellett hozzá pótolnom a kerítéshez (párom nem volt otthon 3 hétig), mert ő retteg hogy a kutya ott ül és nézi.De az nem számít, hogy a tetőn ami repedt cserép csak volt azt a 4 dinka macskája addig járkálta amíg be nem estek és be járnak a padra.Na amit ott műveltek.Állandóan tele van sz...a, be hurcolják a döglött varjút, egeret, patkányt stb.Éjjel egyenesen nem lehet aludni tőlük mert akkor is járkálnak.Értem én, hogy a macskát nem lehet megkötni, de ne egy 5 hónapos kutya legyen már a baja hogy csak nézi.Vagy:télen-nyáron muszáj vagyok havonta bolhátlanítani a kutyát a helyét mindent.De néha már feleslegesnek érzem mert azok az átok macskák állandóan bemászkálnak hozzájuk persze hogy visszajönnek.Tiszták ugyan, de pont azért mert macskáik vannak előszeretettel tűrik meg az egereket.Majd azok megfogdossák, meg nem is raknak le mérget, nehogy megegyék.Igen ám, de kazánházba a melegre átjött az egér, én se tehettem le mérget, hiába szóltam nekik hogy csináljanak már valamit, mert ha leteszem feljelent hogy meg akarom ölni a macsekokat.4 éve ez megy, hiába szólok nekik, egér fogó van lent, meg az az az egércsapda, de csak a nagyokra jó, és a kicsik?Sunyiba teszek le ugyan néha mérget is de hiába ha ő nem tartja rendben az udvarát.Mondom neki hogy ha meg lesz a tökmag szeretném ha eltakarítaná az egereket, mert így én csinálhatok akármit úgyis visszajönnek."Arról ne is álmodjak!"

Vagy:

Van kilincs azon a nyavalyás kapujukon mégis csak kifelé találják meg, a becsukást már csak becsapásként ismerik. Lépten-nyomon fel kel a gyerek az öntött vas kapura.Olyan hangja van, néha én sem tudom hogy most bomba robbant vagy mi.Tegnap kiterítettem a frissen mosott ruhákat az udvarra 2 adagot is én hülye, de tuti látta, mert épp kint volt erre le áll tüzelni a saját udvarán.Olyan füstöt vágott látni se lehetett egy 10 percig.Leszedtem a ruhát, mondanom sem kell milyen jó illata lett a baba ruhának, viszem át neki mossa ki.Ő nem fogja mert tudhattam volna hogy ő égetni fog.

1. honnan a fészkes ménkőből tudjam én reggel hogy ő 1 óra múlva égetni akar

2. ha látja hogy kint van a ruha/teregetek vagy megkérem hogy szóljon ha megszáradt és akkor állok neki az égetésnek vagy lesem mikor szedi be.Vagy csak én és a másik szomszéd tudjuk ezt megtenni?

Egy 3 diplomás doktornőnek nincs ennyi esze?


2010. márc. 28. 18:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
47%
Hát nem azért de baromi nagy gondjaid vannak. Ilyeneket minden ember átél a szomszédjával. Lehet találni ilyen apró dolgokat amik zavarnak... Biztos neked is van pár (és most nem a kutya) amit te nem veszel észre. Ezzel együtt kell élni, vagy elmenni, mert nem lehet minden beszabályozni, vigyázzba állítani.
2010. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
52%
Nincs más dolgod, mint keresni, hogy miért lehet a szomszédba belekötni? Inkább foglald el magad, dolgozzál valamit és ne keress okot a veszekedésre.
2010. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Igen ezzel tisztában vagyok.

De:ha nyírjuk kint a füvet én és a párom is lenyírjuk előtte is.

Ha el van hajigálva a szemét előtte is összeszedem.

ha megyek nagy bevásárlásra megkérdezem tőle is meg az anyukájától is hogy hozzak e nekik is valamit.

Már nagyon nincs hangulatom hajnali 3-kor azért vissza altatni a gyereket mert nagy zene-bonával valami buliról haza ér+ vagdossa a kaput.

Ez a ruha teregetős dolog már a 3ik volt a héten és csak tegnap szedtem össze hogy most már igenis mossa ki.

Arra van esze, hogy szóljon hogy ne sirassam már a" hülye kölykömet" arra viszont nincs, hogy az Ő 13 éves ici-pici fiacskája ne a mi házunk falát verje le a labdával.Kérdem én hogy lehet egy 2 hónapos babának megmagyarázni, hogy ne sírással jelezze ha valami gondja van???

2010. márc. 28. 18:38
 4/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem igazad van. Ha látja, hogy ki van teregetve, akkor legalább szólnia illett volna, hogy tüzet fog gyújtani. Én nem kertes házban lakom, sose laktam, de ennyi még nekem is eszembe jutna, magamtól. Meg a kapucsapkodás, hát nem tudom. És akkor még ő szól be neked, hogy sír a babád? Elég hülye szomszéd lehet.
2010. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
48%
Miért kell túlregálni a dolgokat? De tudod mit, kívánom, hogy ennél nagyobb problámád ne legyen az életeben...
2010. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj azért mert ti ilyen überkedvesek, udvariasak, barátságosak vagytok még nem kell mindenkinek olyannak lenni! Most komolyan. Lehet én vagyok ilyen magamnak való de én csak köszönök a szomszédaimnak és érdekes módon még sosem sértődtek meg azért mert én vásárolok nekik! Nektek miért kell ilyeneket kérdezni, füvet nyírni meg szemetet szedni előttük? Nekik ez csak külön jó, ők élnek ahogy akarnak és még nyaliztok is nekik. Magatokkal kell foglalkozni nem velük. Ilyen aranyosak a barátaitokkal legyetek ne a szomszéddal. Most komolyan csak nekem olyan furcsa hogy a szomszéd házelejét rendezzem vagy bevásároljak neki csak úgy? :O

Előttük vonatállomás van, mégis egyre csak születnek a gyerekek és egyiknek sem volt panasza hogy itt zakatol... Tudom megszokják, de az elején sem volt. A mi szomszédunkban is kamaszfiúk vannak, itt szoktak beszélgetni a ház előtt, mindegyiknek saját kocsija van (dolgoztak érte), itt áll az összes a házuk előtt, szokták bőgetni is meg gyorsan menni, mert hát fiatalok! Mégse zavarja a szomszéd gyerekeket! A másik szomszéd egy állatkínzó, van egy öreg macskája, minden évben vagy kétszer ellik 10 kölyköt, mert képtelenek abból a sok pénzükből ivartalanítani. Legtöbbször a mi padlásunkra szül, nálunk párzik meg virnyákol. És lehet hogy én csak el fogult vagyok mert szeretem az állatokat de SOHA nem sz*rt tele még semmit (pedig igen sok macska van erre), sőt hogy őszinte legyek még sosem láttam kakálni vagy az eredményt, mert tudod a macska eltakarja! De már többször is olvastam kismamáktól hogy a macskák telehugyoznak, sz*rnak mindent stb, ez valami érdekes dolog, lehet a kismamákat különösen utálják a macskják. Aztán meg nyáron minden este ugrókötelezik a szomszéd... Hát komolyan olyan mint a földrengés... Égetni is szoktak és még sosem kérdezék meg hogy ki van-e nálunk teregetve, és mi sem szoktuk tőlük (nem is látni oda) de eddig senkit nem zavar, a másik szomszédjukat sem ahol a kisgyerek van...

Mi 18 éve élünk itt de egyszer-egyszer volt lepisilve az ablak, és sosem történtek ilyen dolgok, pedig a szomszédban van egy macska, nálunk is egy, a másikban vagy 6 és így tovább...

2010. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
61%

Én tudom mit érzel,a mi szomszédunk is ilyen ne aggódj én már síró görcsöt kaptam tőle múltkor mikor közölte velünk,hogy csináljunk neki egy ajtót arra a kerítésre amit mi csináltunk egyébként is,hogy ő akkor tudjon átjönni az ereszcsatornáját takarítani amikor akar....

A füstölést én már fel sem veszem...

2010. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

Ne aggódj, nem csak te vagy igy!

Az én szomszédom is egy nagy paraszt!


Ezt a ruhás dolgot nálunk is eljátsza, sőt a pöcegödrét hozzánk engedi ki (!!!!) + még a sz@r fákat a házunk mellé ülteti, majd leverik a cserepeket!


Ugyhogy teljesen megtudlak érteni...

És ráadásul a te szomszédod egy "értelmiségi" ami igy nagyon gáz! Mert az én szomszédom egy p@raszt csak...



Kitartás!:)

2010. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

És nem keresek okot a veszekedésre.A bevásárláson kívül hozzá se szólok.Maximum köszönök.El vagyok foglalva a gyerekkel és a háztartással.

Mikor ideköltöztek is én naiv sütöttem nekik sütit, ismerkedési célzattal, erre a sütit elvette az ajtót meg becsapta.Majd keres ha akar valamit.Bár ebben mondjuk igaza volt.

Tavaly nyáron pont egy ilyen égetési rohamában be gyújtotta a garázsunkat.De ő nem fizet egy forintot sem, majd a biztosító.Ha nincs otthon a másik szomszéd az egész házat leégeti míg mi nyaralni vagyunk.Oké, a biztosító kifizette de nekem kell havonta 8000 helyett 12000ft-t fizetnem.Sőt, mióta tudja hogy meg van a gyerek minden este mikor nem dolgozik másnap, összejöveteleket rendez, ahol nem kevés alkohol van.Gondolom nem kell leírnom hogy 20-25 részeg ember mit tud művelni.Egyszer a párom hajnal 2-kor megkérte őket hogy legalább a zenét vegyék lejjebb egy picit, de az volt a válasza, hogy addig ez lesz míg itt lakunk.

Mi laktunk itt hamarabb, eddig 7*-r jelentette fel a többi szomszéd hangzavarásért, éjjeli lövöldözésért, rongálásért.

Ha Ti lennétek ebben a helyzetben szerintem nem ilyen tanácsokat osztogatnátok hogy keressek magamnak munkát.Van elég dolgom 1-1 bulija után is mert mindent hozzánk hajigálnak át.

Csak arra voltam kíváncsi hogy mások szomszédai akik a szülés előtt esetleg kifogásolható módon viselkedtek, azon hogyan változtak, ha változtak.

2010. márc. 28. 18:57
 10/33 anonim ***** válasza:
43%

Azt hiszed minden a szülésed körül forog? xD Szerintem le se sz*rják hogy neked gyereked lett! Eddig is ilyenek voltak csak mivel már régebbóta vagy ott hát még jobban megismerted őket!

És most komolyan mire jó ez nagy, kedves barátkozós izé? Odaköltözöl, legfeljebb ha látod bemutatkozol neki de kit érdekel ki lakik ott és mi köze van hozzá? Nincsenek barátaitok vagy abba a csoportba tartozok aki még az utcán szembejövő idegennel is kényszeresen jóban akar lenni?

Másnak is vannak ilyan szomszédai és nem tudom mit vársz vagy mit akarsz tenni! Vagy eltűröd vagy elköltözöl. Sok más ember is eltűri és éli a kis életét. Ennyi.

2010. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!