Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyakorló szülők: milyen...

Gyakorló szülők: milyen "drága" egy gyerek?

Figyelt kérdés

Éppenhogy kijövünk a fizetésünkből, viszont szeretnénk gyereket is. Sajnos bizonyos komplikációk miatt fontos, hogy fogadott orvosom legyen, aki végigköveti a terhességet és ott van a szülésnél. Elég csak orvost fogadni vagy nem árt a szülésznő is? Később aztán nem akarunk semmi luxust, csak tisztességesen ruházni, etetni, kirándulni menni, néha moziba, színházba vinni, iskoláztatni.

Kb. milyen összegre lehet számítani a terhesség + szülés, csecsemőkor, kisgyerekkor, stb. alatt? Előre is köszi.


2011. jan. 25. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
1000025422664 kérdés van ebben a témában itt. Nézz körül az eddigi kérdések között.
2011. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne bántódj meg, da ha éppen hogy kijöttök a fizetésetekből, akkor még várnotok kéne a gyerekkel.


Én fogadtam dokit: 5ezer/vizsgálat(kb 10alkalom) + 55ezer a szülés.

Pelenka: a kezdetekben horror mennyiséget fogyaszt, ára a pelenka márkájától függ. Nekünk a Huggies és a Libero vált csak be. Az olcsóktól valamiért kipöttyösödik a feneke(fene a dolgát). Szóval egy hónapban 5ezertől a csillagos ég.

Kaja. Az elején ugye csak anyatej, aztán a spéci bébiétel, amit vagy megfőzöl magad, vagy megveszel, egyik sem olcsó. Akkor nekik még nem lehet fűszerezni. Aztán mikor már mindent ehet, akkor jobb, mert egy adaggal többet főzöl abból, amit magatoknak csinálsz.

Ruha. Ha van egy előrelátó nagyid, aki már két generációnyi ruhát elpakolt, akkor megint csak könnyebb, bár én találtam pár darabot, amit a kutyára nem húznék rá, nemhogy a gyerekre. Az elején irtó gyorsan nőnek. Éppen csak beszerzel az adott méretből mindent, kezdheted elölről a következő számmal. Az új ruhák a felnőtt ruhák árában mennek sokszor, én a többséget licitoldalról, turiból vettem.


Egyéb. Nasi. Mentek a boltba, még ha nem is követelőzik a gyerek, neki azért csak megveszed a joghurtot meg túrórudit, ilyeneket. Ne adj isten beteg lesz...


Nekem nyáron lesz 3 éves a kisfiam, jelenleg kb 20 ezret költünk csak rá havonta. (pelenka, mindig kell egy új ruha, cipő stb, az ő kajaadagja, a bölcsi).

2011. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

a doki minden hónapba kb..10000

utánna babakocsi.kisruhák..kb.20000

pelus 5000 körül

az elején ha anyatejes akkor tök jó..nagyon sokat spórolsz..max.valamilyen vitamin kell.

2011. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kisnita ***** válasza:
100%

Doki havi 7-10 ezer. Szülés változó. Van aki megmondja, hogy mennyit kér, van akinek mindegy. Én 40-et adtam fogadottnak.

Kisbabakor az elég olcsó. A nagyobb beruházások: kiságy, babakocsi, stb ha olcsón veszed vagy esetleg használtan akkor a szülési pénzből kijön.

Ruhákat mi keveset vettünk újonnan, csak azokat amik tényleg olcsók voltak. Pl: tescoban megéri csomagban bodyt venni mert jó áron van. De nagyrészt turiban járunk ruháért meg kaptunk egy csomót a családból, szerencsénk van mert sok gyerek van már a miénken kívül a családban.

Fél éves korig ha tudsz szoptatni akkor nem drága. Pelust+törlőt havi 4-5 ezerből bőven ki lehet hozni. Ha megveszel egy nagy csomag mosható nadrágpelenkát (újonnan 50-60 ezer Ft) akkor azt csak 1x kell megvenni és akár 2 gyereket is kiszolgál szobatisztaságig. (állíthatót kell venni) Sokkal olcsóbb, de macerás mosni, szárítani főleg télen.

Az igazi költségek majd ovis, iskolás kortól kezdődnek, mert akkor már van igénye a gyereknek. Nem mindegy mit adsz rá, milyen játékkal játszik, stb.

Nekem egy 18 hónapos fiam van és a gyesem bőven elég rá havonta sőt még magamnak is tudok venni ezt-azt belőle. A csp meg megy a családi kasszába.

Mindenki annyit költ a gyerekére amennyit tud.

Mikor anyukám velem volt otthon 22 évvel ez előtt 40 ezer Ft-ot kapott + a sok tej jegyet. Én meg most nem kapok 40-et családival összesen...

Nekem drágább játékom volt, drágább ruháim, stb de mit érek vele? Semmit. A fiamnak is meg van mindene, mégsem költök rá több tíz ezer Ft-ot havonta. Olvastam már olyat is hogy akinek nincs legalább havi 50 ezer Ft-ja gyerekre akkor az ne is szüljön. Ez hülyeség! Már rég kihaltunk volna ha mindenki így gondolkodna.

2011. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2011. jan. 25. 18:23
 6/14 A kérdező kommentje:
17:44-es! Pesten (ha igen, hol) vagy vidéken jártál terhesgondozásra? Az 5000/alkalom + 55.000 a szülésért elég jó árnak tűnik, ennél mindenhol csak sokkal többet kérnek.
2011. jan. 25. 18:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók, főleg az utolsó jól le is írtak mindent. Csak a saját tapasztalatom fűzném hozzá.

Mi is fizetéstől fizetésig élünk. Mindig is így éltünk. Akkor is mikor csak ketten voltunk a férjemmel. Megszületett a lányunk, megvettünk mindent minden hónapban és ismét épp kijöttünk a következő fizetésig. Majd jött a második gyerek, szintén mindenre elég volt a pénz és kihúztuk a következő fizetésig. Azután jött a harmadik gyerek. Hiába pelusos még a legkisebb, de a 48 ezres családi pótlék fedezi a gyerekeket minden hónapban...mi pedig kihúzzuk a következő fizetésig. :)

Bármikor bármennyi pénzünk volt egy hónapban, valahogy mindig jutott mindenre amit igazán fontosnak tartottunk és valahogy épp kitartott a következő fizuig. :)

Amit lényegesnek tartok, hogy legyen saját, hitel nélküli otthon és autó.


Az összeget meghatározni, hogy mennyit költesz rá, nagyon nehéz, mert ez igény szerinti. Nálunk a gyerekenkénti 16 ezer ft elég, mert van mikor az egyiknek megvan mindene, de a másiknak épp ruha, cipő kell.

Iskolás korig licitálós oldalon vásárolok a cipőn kívül szinte mindent. 10 ezer Ft-ból cakk-pakk fel lehet egy szezonra öltöztetni szép, minőségi angol rucikba a gyereket (mert azt fontosnak tartom, hogy vagányan, csinosan nézzenek ki)


Ha a helyetekben lennék azzal kezdeném, hogy félretesztek kb 50 ezret a terhesgondozásra, a 9 hónap alatt összegyűlik majd a szülésre is a pénz. Az egyszeri anyaságiból elindulhattok a babával, útközben már nem lesz annyi költség.

Hidd el, a gyerekre csuda tudja hogyan, de mindig jut a fizuból annyi pénz amennyi épp kelleni fog, hiszen Ő lesz a legfontosabb! :)

2011. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

Szegeden 5ezer/alkalom a doki, szülés 50ezer volt. De itt is van doki9-10ezerért is.

A babának nekünk kb. 300 volt a kezdő csomagja (ágy, babakocsi, légzésfigyelő, ruhák, stb.) aztán havi 40ezer körül (tápszer, pelenka, bébiétel, ruhák) Most 1 éves, később nem tudom hogy lesz.

Én nagyon észrevettem anyagilag, sokkal szűkösebb, szóval jól gondoljátok meg.

2011. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amíg a saját lábára nem áll és el nem költözik otthonró(minimum 20 év9 addig nagyon sokba kerül.
2011. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

300 ezres kezdőcsomag??? Ez a másik véglet! :)40 ezer havonta??? Azt megnézném. :D Aranyból van a pelusa? :D


Ne dőlj ám be! :)

2011. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!