Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltörlik a két éves GYED-et?...

Eltörlik a két éves GYED-et? Ma olvastam, hogy a kormány megszorító intézkedései között esetleg ez is szerepel.

Figyelt kérdés
Szerintetek aki már gyeden van, annak is csak egy évig lesz?
2009. febr. 5. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

épp tegnap voltam a tb-ben a gyedemet intézni, és rákérdeztem.aki már jogosult attól nem veszik el.

egyébként sajnos megint a dolgozókon akarnak spórolni,mert ugye marad a gyes aki meg mindenkinek jár.

2009. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hurrá! csak akkor az amúgy is teljes létszámmal dolgozó bölcsődékbe nem lehet majd bekerüli mert a sok gyesen lévő anyuka gyereke orvosi igazolás hatására feltölti a helyet és a dolgozó szülőnek nem lesz majd hely... De be kellett zárni egy csomó bölcsit... Én 2 éves korába szerettem volna bölcsibe íratni mert akkora már kell és hát a gyes is kevés.

Egy bölcsiben dolgozó gondozónő

2009. febr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na f...a!!!!!Akkor én aki passzív TGYÁSon vagyok,ne is reménykedjek?

Esküszöm úgy megcsappan Magyarország népessége ha így folytatják....Nem jönnek rá,hogy 1 kereset + családi és gyesből nem lehet megélni,mikor a törlesztőrészletet 20ezrekkel emelik??????

2009. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy értesültem róla,hogy a gyed időtartalmát 1 évre csökkentenék,és a gyes lenne 2 év.De ahhoz,hogy ez sikerüljön meg kell szavaznia a parlamentnek 2/3-os többséggel!Nem hiszem,hogy ez sikerülni fog,most hogy nőtt a születések száma az elmúlt 2 évben.
2009. febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen! És csodálkoznak, hogy a elöregszik a társadalom!! Hát nagyon nehéz a mai világban gyereket vállalni, mert valami csapást mindig mérnek ránk!! Régen minimum 2 gyerek volt egy családban, ma jó ha egyet be mernek vállalni az emberek, de még az is kétséges, hogy fel tudják-e nevelni, ilyen gazdaság és ilyen keresetek mellett...

Igen így asszem esélyem is kevés, hogy 2 éves korára bölcsibe kerüljön, mert egyedülálló anyuka lévén, addigra már kevés lesz a gyes, hogy neveljem és eltartsam őt és magamat. De hely hiány van így is, nem hogy ezek után. Ők ott fenn könnyen hoznak döntéseket, havi 5-600 ezerből én is boldogulnék, de nem tudom mit csinálnának, ha csak 60-at és a családit kéne beosztani!!???

Előre látom mi lesz ebből......

2009. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Válasz Megint csak ötletelgetnek!!! Miért a kisgyerekesektől akar állandóan elvenni? Megmondaná valaki nagyokos, hogy most, amikor ezreket küldenek el, hová menjünk vissza dolgozni??? Egyébként se szívesen alkalmaznak kisgyerekes anyákat, hát még ha ilyen korán küldenének vissza mindenkit. Ja, és a gyereknek a legjobb helye 3 éves koráig az anyukája/apukája mellett van, nem pedig idegenek között.... Természetesen vannak kivételek is,például, ha a család anyagi helyzete miatt muszáj, vagy a munkahely másképp betartana, de ha megoldható, a 3 év volna az ideális..
2009. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a híreknek pontosan!És szerencsére kacsa!

Ez a téves információ a Magyar Nemzetben jelent meg!

2009. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 17.05-ösnek: Honnan vaszed, h. kacsa? Mindenhonnan ez folyik már, és tuti biztos, h. ez a mocskos retkes kormány megcsinálja!
2009. febr. 5. 17:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Tegnap délután a sajtószóvivő nyilatkozta,hogy beszéltek a gyed átalakításáról,de ez ebben a formában nem hangzott el.Ráadásul semmi konkrétumot nem mondtak a gyedről!
2009. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!