Müfenyő vagy igazi?

Figyelt kérdés
Milyen karácsonyfátok lesz?Nekem 18 hónapos a lányom,tavaly még nem igazán élvezte a karácsonyt,ugymond most lesz az első karácsonya,amit élvezhet már.Eddig egy kis müfenyőnk volt kicsi,most viszont szeretnék egy 150cm-t kb.Viszont nem tudom eldönteni élő,vagy mü legyen.Nagyon szép müfenyők vannak,és a lányom mindent a szájába vesz,félek hogy az élő fa lehulló levelét is megkóstolná.Nektek hasonló koru baba mellett milyen fátok lesz?
2011. nov. 19. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igazi!

Most 21 hónapos a fiam. Tavaly még őt se hozta lázba, de idén már biztos tetszeni fog neki.

Én nem szeretem a műfenyőt, legyen bármilyen praktikus is.

A karácsony számomra nem karácsony fenyő illat nélkül. És az is igaz, hogy az én fiam már nem kapkod be a szájába dolgokat, úgyhogy ettől - elvileg - nem kell félnem.

2011. nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt nektek a családnak kell eldönteni. ès vegyétek figyelembe a gyereket is mert a rendes fenyö alergén növény könnyen elöfordulhat alergiás reakció.

Ha kicsi a lakás, föleg egylégtérben van a baba legtöbbet vagy estleg ott is alszik akkor inkább müfenyöt.


de ezt nektek kell eldönteni. pl mi igazi fenyösök vagyunk, de ha aszmás lenne csak is müfenyö. mi anyóséknál leszünk nekik az lasószinten a nappaliban lesz a fenyö mi meg fent alszunk, így nem gondolom hogy gond az igazi.

2011. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazi!

Mondjuk nekünk külön szobában lesz a fa, mert nem férne el a nappaliban, tehát jövőre amikor már mászni fog, csak becsukom az ajtót és kész :)

2011. nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk műfenyőnk lesz.
2011. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23 hós fiamnak igazi lesz, amúgy is mindíg igazit veszünk, imádom az illatát, nekem műfenyővel nem karácsony a karácsony. De ő nem veszi a szájába, sőt, nem is akarom elkeríteni a fát - lehet, hogy később majd meggondolom magam:). Igazából nálunk csak a cserépkályha mellett fog elférni a fa, így nem lesz hosszúéletű, jó lesz, ha Vízkeresztig kibírja.
2011. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazi cserepes:)

És inkább csak szaloncukorral lesz díszítve:)

Ráadásul a gyerekszobában lesz.

2011. nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Akkor úgy látszik csak az én láényom ilyen kóstolgatós:-(Igen az igazi fának van a jellegzetes illata,amit én is imádok.
2011. nov. 19. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is műfenyő lesz.
2011. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eleinte mi is igazit vettünk, de a gyerek aktívan szedte és ette (volna) a tűleveleket, ráadásul tele volt a tűlevelekkel a szőnyeg. Hiába porszívóztam hetente 3x, még áprilisban is találtam tűleveleket. :( Emiatt (is) lett műfenyőnk. Ezt a kicsik is díszíthetik, nem szúr, nem hullajt. Hogy az illat is megmaradjon, fenyőágakból csinálunk ablakdíszt, vagy vázába teszünk fenyőágat és fel a szekrény tetejére, ahol nem érik el a kis huncut kezek...
2011. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk műfenyő lesz. Tényleg manapság már nagyon szépeket lehet kapni. Praktikus is, nem találunk még Húsvétkor is tűleveleket, nincs mit megkóstolni és nem fáj a szívem amikor vége az ünnepnek és ki kell dobni. Az illatokat mi is ágakkal és mécsessel oldjuk meg.
2011. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!