Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyakorlott Tesz-Veszes,...

Gyakorlott Tesz-Veszes, Vaterás anyukák, eladásba tudtok ötletet adni?

Figyelt kérdés

Kisfiam pici ruháit (már tíz hónapos és sok felesleges van), babakocsikat, stb, szeretném eladni de még soha nem adtam el semmit neten és jól jönne pár tipp.Nem tudok megkérdezni senkit mert az ismeretségi körömben nincs senki aki ilyesmivel foglalkozik.

Szóval hogyan érdemes feltenni, fix áron, csomagban? Ha csomagban akkor hány darabosakat érdemes készíteni a ruhákból? Meg mit jelent az 1 ft-ról indítás? Minden javaslatnak örülök mert azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá.

Regisztrálva vagyok, csak vásároltam eddig és mindig fix árasat, szóval a licitálásos témában is új vagyok.


2011. jan. 28. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha 1 Ft-ról indítod az aukciót, akkor általában többen nézik meg és többen is licitálnak. Nekem volt olyan, hogy feltettem valamit fix áron, de nem ment el. Majd megpróbáltam 1 Ft-ról és magasabb áron ment el, mint eredetileg fix áron lett volna.

Szerintem darabonként érdemesebb. És egyszerre többet tegyél fel, mert akkor is többen fogják nézni.

2011. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia! szerintem az értékesebb dolgokat (pl. babakocsi) licitálási lehetőséggel, de villámárasan áruld, min. 2 hetes idővel. szerintem nem kell minimálárat megadni, egyszerűen ne rakd föl olcsóbb induló árral annál, amiért megválnál tőle.

a ruhákból vagy szezonálisan, vagy típus (body, nadrág, rugi, stb.) szerint állíts össze 4-5 darabos csomagokat, ügyelve, hogy hasonló minőségű, állapotú darabok legyenek, ez mehet fix áron is. Próbálj meg jó minőségű fotókat készíteni: természetes fényben, nem vakuval(!), lehetőleg vasaltak, gyűrődés mentesek legyenek a cuccok. szerintem fontos a pontos tájékoztatás is, úgyhogy írd le a pontos méreteket, az esetleges hibákat, felesleges eltusolni őket, úgyis kiderülnek, ha megveszik.

röviden ennyi. én jó sok mindent adtam már el, soha nem volt probléma.

2011. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! És olyan van hogy például a babakocsikat felteszem 1 forintra és mondjuk csak 2000 ért van rá licit,akkor nekem annyiért oda kell adnom? Használtak szóval 5-10 ezernél többre nem gondoltam.
2011. jan. 28. 10:02
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Csak egy jó tanács!

Ha 1ft-ról índítod s 1 ft lesz a vége annyiért kell odaadnod.Inkább tedd fel úgy,hogy 1 ft-ról induljon s adjál meg minimálárat,mert ha nem érik el azt az összeget,akkor te se fáztál rá.

Én már elég régóta tesz-veszelek,de szerintem pang az egész!

2011. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt nem is tudtam,akkor erre odafigyelek. Ha ennyire pang akkor érdemes egyáltalán foglalkozni vele? Mert azért nem kevés idő míg mindent lefényképez, feltesz az ember.
2011. jan. 28. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A babakocsit mindenképpen annyiról indítsd, amennyit biztos kapni szeretnél érte. A ruhák jók egyesével is, de kisebb csomagban is. Igaz, azon keresni nem lehet, mert rengeteg van belőlük, magasabb árat már nem is nagyon néznek meg csak az 1 ft-osokat. Azzal jársz a legjobban. Én kihasználnám a 3 hetet, hadd licitálgassanak szépen lassan. Ha egyesével rakod fel, akkor írd ki, hogy folyamatosan töltesz fel ruhákat, így meg tudják nézni a többi aukciódat is és maguknak is tudnak csomagot összeállítani. Egyesével megveszik, összevárod és egyben el tudod küldeni neki.
2011. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De jó nem is gondoltam, hogy ennyi lehetőség van! Nagyon köszi mindenkinek a tanácsokat.
2011. jan. 28. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!