Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iker gyermekeimet egy osztályb...

Iker gyermekeimet egy osztályba írassam?

Figyelt kérdés

Fiú-lány ikerpár, nyáron lesznek 7 évesek, ősszel mennek suliba.

A kérdésem, hogy szerintetek (főleg a hasonló helyzetben lévő szülők szerint) mi lenne jobb megoldás, ha ugyanabba az osztályba járnának, vagy válasszuk szét őket?

Nagyon ragaszkodnak egymáshoz, oviban folyton együtt vannak, itthon van külön szobájuk, de sokszor éjjel is átjárkálnak egymáshoz és egy ágyban alszanak...

Láttam példát ismerős ikergyermekeknél, hogy a túlzott ragaszkodás, túl sok együttlét hozott magával negatív hatásokat is, még 7. osztályban is sírva fakadt az egyik lány, pedig csak annyi történt, hogy el akarták ültetni őket egymás mellől... én ezt szeretném elkerülni. Nem is voltak más barátaik, egész általános suliban csak egymással beszélgettek szinte, ha egyikük beteg lett, a másik sem volt hajlandó suliba menni, egyedül a többi gyerek közé...


Én a külön osztályt választanám, de így meg nehéz a döntés, hogy melyik gyereket melyik osztályba írassam. Kisváros a miénk, két általános iskola van, egyikbe semmiképp sem adjuk őket bizonyos okok miatt, maradt egy suli, ahol két elsős osztály indul. Különböző tagozatok, különböző tanító nénik, az egyiket nagyon dicsérik, a másikról nem sokat hallottam. Kiszúrjak az egyik gyerekemmel azzal, hogy egy esetlegesen rosszabb tanítóhoz adom? Lelkiismeret-furdalásom lenne...


2011. jan. 29. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

ha később lesznek velük ilyen problémák, még akkor is átrakathatod az egyiket a másik osztályba, de szerintem mivel különböző neműek hamar megfognak barátkozni a többi gyerekkel is, nem csak egymással lesznek el.

én egy osztályba íratnám őket.

2011. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Fúúú... Nem haragszol meg? Ez nekem nagyon furcsa. Az én lányaim 10 évesek, és egy osztályba járnak! A jó testvérek is ritkák manapság, szerintem nincs olyan, hogy túl jó testvérek. Ragaszkodnak egymáshoz, mert már a pociban is együtt voltak.
2011. jan. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egy osztályba. Nincs tapasztalatom (csak édesapám és apósomék ikrek..), de amit az iskoláról leírtál az alapján inkább egy osztályba. Praktikusabb is lesz és szerintem a barátkozás kérdése inkább alkati kérdés. Láttam ikreket egy osztályban, nálunk több is volt, de mindegyikük tökéletesen beillesztedett, barátkozott a többiekkel.
2011. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Külön vannak barátaik (van egy pár :)), hiszen teljesen különböző személyiségek. Tűz és víz.
2011. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Mi Svajcban elunk, ferjem unokatestverenek az ikrei (fiuk) ugyanabba az oviba jarnak, de kulon csoportba. Direkt tanacsoltak nekik, hogy ne legyenek egyutt! Ha a te gyermekeid ennyire ragaszkodnak egymashoz, szerintem irasd oket kulon osztalyba a kesobbi tulzott ragaszkodas elkerulese vegett. Vagy ha biztosra akarsz menni, esetleg kerdezz meg egy gyermekpszichologust, o vajon mit tanacsol. Bar az az erzesem, o is a kulon osztalyt fogja javasolni.
2011. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Egy osztályba szerintem először. Ha gond van akkor még mindig külön lehet tenni Őket. Amúgy, ha egy osztályba is vannak, lehet egyiket az egyik csücsökbe a másikat a másikba ültetni, nem? És akkor egy tanítójuk is ugyanaz lenne mégsem tudnának kommunikálni egymással.
2011. jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%

Nekem az ikerfiaim egy osztályba jártak általánosban meg gimnáziumban is, de kezdettöl fogva nem tett jót nekik - mindenki összekeverte öket, ök meg nem akartak volna "két fél iker" lenni, mindig bántotta öket, hogy nem nézik külön embernek. Sajnos más lehetöség nem volt, mert nálunk csak egy osztály volt évfolyamonként általánosban, a gimiben meg a tagozat miatt kellett egy osztályban lenniük.


Ha lenne mégegyszer lehetöségem rá, mindenképpen külön iratnám öket.

2011. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű huszonévessel teljesen egyetértek.

Egy osztályba és külön ülni :)

2011. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk voltak iker osztálytársaink nem csíptük őket. Egyiket feleltették , a másik addig sírt amíg ő is felelhetett illetve ha egyik négyest a másik ötöst kapott az a világvége volt! De tudomásom van olyan esetről is igaz 55 évvel ezelőttről, amikor sírtak az ikrek ha a másikkal valami történt az egyiket egy évet visszatartották. ÉN IS szakemberhez fordulnék.
2011. jan. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hogy így. A 10 éveseim egyátalán nem hasonlítanak egymásra (kérpetéjűek).
2011. jan. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!