Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adventi apró ajándékoknak...

Adventi apró ajándékoknak miket ajánlanátok? A lányom osztályában "hagyomány" annyi adventi apróságot vinni, ahányan az osztályba járnak és a téli szünetig bontogatják az ajándékokat. Ha cukrot tennék apró csomagba, az olyan snassz. Ötlet?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ceruza,toll,faragó,állatos kép,zsebnotesz?
2009. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

rágó, pez, kis arany toboz, hajcsat, mézes kalács, keksz aszalt gyümölcs, dió, radír, matrica, színes gemkapocs, flitter, kisautó, léggömb, karácsonyfadísz, bonbon,nápolyi, keksz, alma, hajtogatott papírbéka, csillagszóró, gumicukor, füge.

De azért a gyerekek szeretik a cukrot, legyen benne az is elég. Ők nem unják még, nekik nem olyan sokadik adventjük ez. És a cukorra mindig vevők.

Szivacs, gumi, selyem, málna, stollwerk, frutti, annyi féle van, és szegény gyerek ritkán jut hozzá. Van, aki otthon nem is kap soha édességet.

2009. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már úgy értem, szegény gazdag gyerek se, ha próbálja az anyja az egészséges konyhát vinni.
2009. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még diákkoromban énekkaron az egyik lány csinált mindenkinek tésztaangyalkát, aranyos és ötletes, fillérekbe kerül, ráadásul nem is nehéz elkészíteni. Egy darab pennetésztához pillanatragasztóval hozzáerősítesz egy mssni formájú tésztát (nem tudom, hogy hívják, de minden élelmiszerboltban van) szárnynak, fejnek meg ragasztasz rá apró hungarocell-gömböt. Aranyszínű festékkel befested a a testet, a fejre meg vékonyan író filccel rajzolsz szemet, szájat. Ha a hungarocellgömbön ragasztás előtt áthúzol madzagot, még karácsonyfadísznek is jó.
2009. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Masni alakú tészta, elírtam, bocs. Farfalle az olasz neve, az van a zacskójára írva.
2009. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket! :)

Közben eszembe jutott, hogy beugrok egy "100 Ft-osba vagy 290 Ft-osba" ott mindig találni ilyesmiket, amiket írtatok. Tavaly mézeskalácsot sütöttem és celofánba csomagoltam. Utoljára bontották ki ünnep/szünet előtt, tök jól esett. :)

2009. nov. 25. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkorák a gyerekek ? Mit szoktak vinni a többiek ? Megehető dolgot vagy valami tárgyat ? Én mindenképpen olyat küldenék amit én csináltam sk. :) . Ha megehetőt kéne csinálnom akkor mézeskalácsot sütnék névre szólóan , vagy vennék pici gipszkiöntő formát (mikulás, karácsonyfa , angyalka...)és olvasztanék csokit esetleg fehéret, feketét külön-külön és beletöltögetném a formákba , esetleg mazsolát vagy mogyorót is szórnék a hátuljába , ha nagyobbak akkor írnék ki annyi idézetet ahányan vannak becsomagolnám alufóliába és kekszet sütnék amibe elrejteném . Ha nem megehető kell akkor is jó hasznát venném a gipszkiöntőnek . Gipszet öntenék , amibe egy-egy akasztót is tennék így karácsonfára is fel lehetne tenni , kifestheti mindenki a saját ízlése szerint . vagy mágnest tennék a hátuljára és hűtőmágnes lenne . Vennék karácsonyi hangulatú szalvétát és kartonpapírra kasíroznám fel amiből kivágnék elötte kört vagy négyzetet poháralátétnek ! Só-liszt gyúrmából hóembereket csinálnék... egyenlőre ennyi , válogass :) !
2009. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, lehet kapni színes dekorgumi-lapokat és öntapadós mágnescsíkot, csinálhatsz nekik fenyőfa vagy gyertya formájú hűtőmágneseket is. Vagy ha ügyes a kezed, akár valami angyalkaformát is kivághatsz a lapból. Tulajdonképpen egyetlen sablont kell elkészíteni kartonból, aztán csak rárajzolgatod a dekorgumira, és kivágod.
2009. nov. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

húúú, mennyi jó ötlet :)

nálunk is volt ilyesmi alsós korunkban, mi anyukámmal mindig mézeskalácsot sütöttünk és díszítettünk, de lehet hogy ez már túl snassz.

az apró ajándékok közül én a kis szines radíroknak meg hajcsatoknak, bizgentyűknek nagyon tudtam örülni, meg a matricáknak...

2009. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon jó ötleteket adtok! Örülök! Köszi!

Másodikosok, tavaly általában csokik és cukrok és kinder figurák voltak csomagolva. Beképzeltség nélkül állítom, hogy büszke voltam a mézeskalácsomra. :D Pláne, hogy először készítettem....

Elsősorban én is "csinálni" szeretnék valamit, az nem olyan, hogy: NE ITT VAN. A gipsz jó ötlet, csak formát kell venni, a hűtőmágnes is jó ötlet.

2009. nov. 25. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!