Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhetem-e én (az apa) a...

Igényelhetem-e én (az apa) a családi pótlékot? Hivatalosan jogosult vagyok rá?

Figyelt kérdés

Párommal együtt neveljük a közös gyermekünket. Az állandó lakcímeink ugyan különböznek, de az ideiglenes címünk azonos. Igaz, a gyereknek kiállított lakcímkártyáján csak az anya állandó címe szerepel, az ideiglenes nem, mégis velünk lakik az ideiglenes címen.

Ha jól tudom, hivatalosan akkor is élettársak vagyunk, ha az ideiglenes címünk azonos. A gyermeké pedig szerintem nem számít.


2011. jan. 29. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Számít a gyerekek lakcíme. Az nem baj, hogy a párodnak és neked csak az ideiglenes azonos, de a gyerekeket is be kell ugyanoda ideiglenesen jelenteni, ha te akarod a CSP-t igénybe venni. Így az anya igényelheti csak, mert ha jól értem, neki és a gyerekeknek azonos az állandó lakcíme.

A leírtakban biztos vagyok, mert pont most segítettem a szomszédomnak egy ilyen ügyet rendbe tenni.

2011. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kicsit bonyára sikerült a válaszom. Az a lényeg, hogy a gyerekeknek és az igénylőnek azonos lakcímmel kell rendelkezniük, mindegy, hogy az állandó, vagy ideiglenes.

2011. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!