Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki álláskeresési...

Van valaki álláskeresési járadékon szülés előtt? Hogy és hol kell intézni? T-gyást előtte 28 nappal érdemes kikérni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én így voltam,még 2008-ban...Én kikértem,többre jöttem ki vele...A járadék pedig föl lett függesztve..Most fog lejárni a gyesem,kapom a maradék járadékot...
2011. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát megosztom veled a tapasztalatom bár nem tudom biztosan hogy egyről beszélünk: én a normál munkanélküli segély után..kapok még 90napig tartó segélyt egészen március 10ig.. úgy tudom hogy ha biztosítva vagy egészen a szülésig, akkor igényelni tudod..ugyanis én nem leszek addig biztosítva: március 10ig kapok segélyt és április 27-én szülök... szóval én csak a gyesre és családira leszek jogosult, ami havi szinten: 42ezer ft..
2011. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A nőgyógyásztól kellett kérni egy papírt,amin az szerepelt,hogy:xy tgyás igényléséhez igazolom,hogy a szülés várható időpontja xy...Ha jól emlékszem ,ezt kellet vinni a Mákhoz...
2011. febr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
folyt..Mert ugye a szülés várható időpontjához képest,28nappal vissza kell számolni...Onnantól kapod..
2011. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyanebben a helyzetben vagyok. Én Június 16-ra vagyok kiírva s még akkor járni fog az álláskeresési is. Valamelyik nap voltam jelentkezni a munkanélkülis hölgynél, s azt mondta természetes, hogy járni fog. Szülés előtt 28 nappal már lehet igényelni is, mert több lesz mint az álláskeresési. Azt mondta vigyem a nyomtatványt neki (tgyás-ost)ő kitölti nekem s nekem csak le kell adnom majd az oephez.
2011. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én május 14-re vagyok kiirva, de nálunk a munkaügyen nem tudnak semmit mondani. Annyit mondtak, hogy ők nem intéznek semmit se. És már nem is biztos hogy idén jár így gyed. Kicsit megijedtem. Köszi
2011. febr. 1. 09:45
 7/11 anonim ***** válasza:
OOOPS!Első vagyok!Gyed-et már én sem kaptam,képzeld...Állítólag akkoriban találták ezt ki..:-(
2011. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ne hagyd magad lerázni, kötelességük kitölteni neked. S jár a gyed is. Csak figyelj oda nagyon. Mikor lejár a tgyásod, pár napra vissza kell menned álláskeresésire. MOndjuk 3 napra. A negyedik napon szüneteltesd az álláskeresésit s a gyed igénylőlapra egy nappal korábbi dátumot írj. Pl. lejár október 14-én a tgyásod, visszamész álláskeresésire október 15,16, 17-re majd 18-án bemész szünetetelteni. A gyed igénylőre pedig október 17-ét írd az igénylés napjára, hiszen akkor még biztosított voltál s járni fog. Tényleg ne hagyd magad, mert ez jár.
2011. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elég nagy baj, hogy terhesen már nem hosszabítottak szerződést, és akkor még ennyi utánajárás. Nem?
2011. febr. 1. 10:08
 10/11 anonim ***** válasza:
SAjnos ez van. Én sem tudnám mindezt, csak sokat utánna olvastam s rátaláltam valakire, aki nagyon benne van az ilyen dolgokban. Sokan nem tudják ezt a gyedes témát sem s nem is igénylik.Pedig azért csak több, mint a gyes.
2011. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!