Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Passzív GYED mellett is jár...

Passzív GYED mellett is jár az adójóváírás?

Figyelt kérdés

Tudna valaki egy törvényi hivatkozást csatolni, amiben le van írva feketén-fehéren, hogy jár vagy nem?

Neten azt olvasom, hogy jár, de valamivel bizonyítani kellene...


2011. febr. 2. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az szja törvényben benne van, hogy mi minősül adómentes jövedelemnek.

A gyed nem az, vagyis szja köteles. Amiből meg vonnak szjat, abból a jövedelemből érvényesíthető az adókedvezmény.

2011. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát ezt kellene valahogy bizonyítanom a munkáltatómnak is :(
2011. febr. 2. 11:02
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha passzív gyedet kapsz, akkor nincs munkáltatód. A volt munkáltatódtól meg hiába kéred az adójóváírás számítást:)

Az oep-től kérjed!

2011. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm a kifizetőhely! Minden hónapban megkapom a bérpapírt, mindent oda kell leadnom.
2011. febr. 2. 11:13
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha passzív GYED-en vagy, hogy lehet a munkáltatód kifizetőhely. Ezt nem értem.
2011. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha minden hónapban kapsz bérpapírt tőlük, akkor nem lehetsz passzív GYED-en. Passzív GYED-en az van akinek a TGYÁS vagy a GYED ideje alatt megszűnik a munkaviszonya.
2011. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, megszűnt a munkaviszonyom 2010.03.31-én. Határozott idejű szerződésem volt. A munkáltatómtól kapom ettől még ugyanúgy a GYED-et, mert kifizetőhely (egyetem).
2011. febr. 2. 11:56
 8/17 A kérdező kommentje:

De térjünk vissza az eredeti kérdésre :D

Szóval passzív GYED-en lévők (mindegy, honnan kapjátok a GYED-et) kaptok adójóváírást? :)

2011. febr. 2. 11:58
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen. A gyed ellátás közterhei az ellátáshoz kapcsolódnak, nem pedig ahhoz, hogy van-e mögötte munkaviszony, vagy sem.

A gyermekgondozási díj szja köteles akkor is, ha munkaviszony nélkül kapod, és akkor is, ha munkaviszonyban.

És minden bevétel, ami szja köteles, alapja a különböző adókedvezményeknek.

Vagyis ha a munkáltatód folyósítja továbbra is a gyedet, akkor kell vonnia belőle szjat. És ha von belőle, akkor nem tagadhatja meg az adókedvezmények (köztük az adójóváírás) érvényesítését.

Kérdezd meg, hogy milyen jogszabály alapján tagadják meg az adójóváírás jogosultságodat, és ha nem mondják meg, és nem is folyósítanak, akkor írj egy levelet a NAV-nak, és kérj hivatalos állásfoglalást a te személyes helyzetedről.

Azt már kénytelen elfogadni a munkáltatód.

2011. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, vonnak belőle szja-t és nyugdíjjárulékot is, ezért is nem értem, hogy mit szórakoznak.


Köszi még egyszer, most már legalább tudom, hogy melyik szervet kell keresni, ha nem sikerül megoldani...

2011. febr. 3. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!