Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszűnt a munkaviszonyom...

Megszűnt a munkaviszonyom Gyed alatt. Jár nekem így is erre az évre adójóváírás?

Figyelt kérdés

tavaly szeptemberben felszámolták a céget ahol dolgoztam. Tavaly okt-nov-dec-re kaptam adójóváírást, ekkor már az oep folyósította a pénzt.

Erre az évre igényelhetem? jár nekem?


2011. febr. 7. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
A gyeded elnevezése változott passzív gyed-re (ez annyit takar, hogy mostantól nem számít biztosítási jogviszonynak), de a levonások ugyanazok: szja és nyugdíj. Mivel szja-t is vonnak, így élhetsz az adójóváírás lehetőségével. Kérni kell és akkor a következő hónaptól kapod, ami meg visszamenőleg járna, azt majd adóév végén visszaigényelheted.
2011. febr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!