Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abban az esetben, ha élettársi...

Abban az esetben, ha élettársi kapcsolat szűnik meg, (tehát nincs bírósági tárgyalás a válásról) az apa hová fordulhat, hogy a kapcsolattartás jogával élhessen?

Figyelt kérdés

Az anyával nem lehet megegyezni, tehát szükség lenne arra, hogy határozat szülessen az apa kapcsolattartási jogáról.

A gyermektartásdíjat fizeti rendesen, a gyereke is szereti, és szeretne találkozni vele, de az anyuka makacs és sértett, ezért nem akarja engedni.

Mit lehet tenni?

Köszönöm, hogy válaszoltok!


2011. febr. 2. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem enged az anyuka, akkor bíróság - hiszen a kapcsolattartáshoz joga van az apukának, és ha másként nem megy, akkor marad a jogi úton történő igényérvényesítés. És a bíróság határoz majd a kapcsolattartás módjáról és idejéről, amit az anyukának is be kell tartania.
2011. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyámhatóság.

Anno, mikor az én szüleim elváltak, én féltem apámtól és ezért nem is mertem menni hozzá (az okokat inkább hagyjuk, más téma), ő viszont bejelentette a gyámhatóságon, hogy a láthatás nincs biztosítva számára. Ők értesítették erről anyámat, akinek kötelessége volt ezt biztosítani, ha akartam, ha nem...

Mivel gondolom csináltattatok apasági nyilatkozatot, abban is szerepel többek között:


"...- a gyermekétől külön élő szülő joga és kötelessége, hogy gyermekével kapcsolatot tartson (kapcsolattartási joga). A gyermeket nevelő szülő köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani. A gyermeknek joga, hogy a külön élő szülőjével kapcsolatot tartson. "


Előbb a gyámügyön vagy a családsegítősöknél érdeklődnék, aztán ha már végképp nincs más megoldás, akkor bíróság.

2011. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Azt tudjátok esetleg, hogy a gyerek lakóhelyén illetékes gyámhatósághoz kell-e fordulni, vagy az apáéhoz?

2011. febr. 2. 18:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyermek lakóhelyén illetékes gyámhatóság!
2011. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!