Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anya-gyerek kapcsolat, vagy...

Anya-gyerek kapcsolat, vagy szobatisztaság? Leírnátok véleményeteket, a házidolgozatomhoz?

Figyelt kérdés
Az én kicsim még csak 13 hós, így a szobatisztaságról nem tudok semmit, az anya gyerek kapcsolatról pedig sok véleményem van, de szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek :)
2011. okt. 23. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Mégis mi érdekel?
2011. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Pontosan mit is akarsz tudni?

Szobatisztasággal pedig még ráérsz kb 24- 28 hónapos korig.

2011. okt. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg jó lenne egy kicsit konkrétabban tudni, mire is válaszoljunk...
2011. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha nem volt érthető. Konkrét tapasztalatok, vélemények pozitív negatív, valamelyik témával kapcsolatban. Ki hogy élte meg a szobatisztaságot, hogyan és mivel kezdődött, vagy minden amit ti az anya gyerek kapcsolatról gondoltok. Csak amit fel tudok használni a saját tapasztalatom mellett.


Persze, hogy ráérek a szobatisztasággal, de a dolgozatomat egy hét múlva le kell adnom az egyetemre.

2011. okt. 23. 11:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi a címe a dolgozatodnak? Mert ez így elég tág fogalom, hogy anya-gyerek kapcsolat. Tölts le vmit a netről és add be. Nem hiszem el, hogy nem tudod konkretizálni, hogy mit szeretnél!

Kinek a szemszögéből írjunk tapasztalatot? A régmúlt gyemrekkorunkat felidézve a gyermek szempontjából, vagy most anyaként?? Esetleg összehasonlító dolgozat kell, vagy csak kifejtő, rizsázós? Nem mindegy...

Vagy mi a célunk a jelenlegi (saját gyermekünkkel) az anya-gyermek kapcsolat irányát illetően, mivel próbálkozunk, mi az ami bejött,a mi tudunk is alkalmazni, és úgy látjuk, hogy jó úton haladunk??????


Annyi, de annyi nézőpont és kérdés van.

Tematikusan van vmi váz, amire épül a dogád, vagy semmi???

Segítenék kézzel-lábbal, de így nehéz....

2011. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy fogalmam sincsen, semmi támpontot nem kaptunk ezen a két téma címen kívül, amik közül az egyiknek a választottnak kell a dolgozat címének is lennie. Természetesen tölteni fogok le az internetről is, hisz 5 oldalt nem tudok csak véleményekből összehozni, de mivel ez a félévi jegy így szeretném, ha minél jobban sikerülne. Vegyük mondjuk az anya gyerek kapcsolatot. Úgy gondolom, hogy minden, ami erről kapcsolatba eszedbe jut. Van aki szerint ez a fogantatáskor kezdődik, van aki szerint a terhességi teszt pozitív látványától. Szerintem a megszületéstől. És akkor ezzel kapcsolatban, hogy ez hogyan alakul pici korban, majd folyamatosan a növekedéssel. Tudom, hogy tág, de csak írd le a személyes gondolatod, tapasztalatod a témával kapcsolatban. Nálatok mikor alakult, hogyan és minden ami eszedbe jut. Persze ha van kedved. Ezért kértem innen segítséget, mert mi is csak vaktában találgatunk és így nagyon nehéz!
2011. okt. 23. 12:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de egyetemre jársz, ne az internetről ollózd össze a dolgozatodat, főleg egy ilyen oldalról, forrásmegjelölés nélkül...könyvtárban ezer szakirodalmat találsz.
2011. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Készíts egy kérdőívet, (kb. 6-8 kérdés bőven elég), rakd fel vhová és kitöltjük. Ezt elemezheted a dolgozatodban és még azzal is telik a papír, hogy elmagyarázod, miért épp ezekre a kérdésekre voltál kíváncsi. (pl. a szakirodalom szerint....így meg így van, kíváncsi voltam, hogy a mai anyák is valóban így élik -e ezt meg a hétköznapokban...)
2011. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Bevezetés:

Az anya-gyerek kapcsolat/szobatisztaságra nevelés helyességének fontossága a gyermek életében a szakirodalom alapján (forrásmegnevezés...)

Hipotézis-> A mai anyukák nagy hangsúlyt fektetnek a baba lelki egészségére/ megfelelő időben történő szobatisztaságra nevelésére

kifejjtés: (sajnos még versenyeznek is adott esetben egymással, ez a gyereknek nem jó, bla-bla-bla... Vajon mennyien hagyják saját ütemében fejlődni, vagy inkább minden módszerrel azon igyekszenek, le ne maradjon gyermekük a többitől.......csomó kérdés....Mindezekre voltam kíváncsi a kérdőívemben. Kérdéseket sorba összegzed, elemzed. A végén: a válaszokat összesítve .....Majd zárásként: Összegezvén a tapasztalatokat, a kérdőívet kitöltők többségéről elmondható.....

Szakdolgozatot is lehet ebből írni, csak kicsit utánaolvasol, kérdezed, indoklod, elemzed, igazolod, hogy fennál-e amit feltételeztél, vagy nem.

2011. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Egyet értek az előttem szólókkal.

Egyrészt túl tág a kérdésköt, főképp az anya-gyerek kapcsolat.

Másrészt ha a te dogád, legalább egy vázlatot szedj össze (ha úgy tetszik kérdésköröket), amiket itt megosztasz velünk és azok alapján könnyebben írunk mindegyikhez pár mondatot.


Haramdrészt pedig ha összeollózod egyetemista létedre, az nem túl jó, de annak aki azt hiszi azért mondanám (én is fegyetmista vagyok 2 gyreek mellett), hogy a netről anyagot/infot gyűjteni nem ugyan az mint összeollózni valamit.


Negyedrészt pedig (ez egy kicsit gonosz lesz bocsi) de én 5 oldalt az anya gyerek kapcsolatról már szülés után 21 hónappal tudtam volna írni - mert gondoltaim,elképzeléseim, érzéseim nekem akkor is voltak.


Szerintem csinálj egy vázlatot, és ha az megvan én pl nagyon szívesen segítek neked, és írok hozzá.

De így annyira tág a kérdéskör,hoyg bele se megyek, mert regény lenne annyi időm pedig nincsen.

2011. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!