Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adott egy hepatitits B-s...

Adott egy hepatitits B-s kislány a családba. Megfertőzhet e úgy bennünket ha pl lányom bekapja a kislány által megrágott csokit, kekszet?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézzetek hülyének..csak aggódom de nagyon...
2011. febr. 3. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, testnedvekkel, nyállal terjed. Én úgy emlékszem ez az a fertőzés, ami az AIDSnél is veszélyesebb, mert csókolózás során is meg lehet kapni.

De van ellene védőoltás, oltasd be a kicsidet. Nem is értem miért nem oltattad, ha a családban van egy ilyen fertőző beteg?

2011. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A HepatitisB csakis vérrel terjed. Sem a nyál, sem más nem terjeszti. Még a testi kontaktus sem.. [link]
2011. febr. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintme igen a hepatitis-b a legdurvább a hepatitisböl. mikor nálunk az iskolában egy ilyen gyerek volt, aki persze a betegség idejére karanténban otthon volt. addig nekünk a suliban minden wc és kaja elött után fertötlenítös vizzel kellett kezet mosni.

szerintem ezt a gyereket karanténban kellene tartani, a B nagyon durva. ha közvetlen család akkor is nagyon vigyázni ha lehet a többi gyereket nagyszülökhöz vinni addig, vagy fertöleníteni mindent állandóan.

2011. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló jagos vagy?:D

nem hinném, hogy a lányodat megfertőzte, de tényleg nagyon kell vigyázni ilyenekre, ha esetleg ott van a kislány nálatok. ettől még nem kell karanténba zárni a kislányt.:D csak tényleg nagyon óvatosnak kell lenni. nekem is van ilyen beteg ismerősöm és pár hétig együtt kellett vele laknom annyi, hogy oda figyeltem, hogy ne együnk egymás után kézmosásnál is külön törölközőbe töröltem meg a kezemet és ilyenek, semmi bajom nem lett.:)

2011. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hep b egy std, vagyis szexuális úton terjedő betegség. Kizárólag vérrel terjed, VISZONT!!! ha a fertőzött kislánynak van seb a szájában, akkor bizony elkaphatja a te gyereked is.


Nekem volt hepatitis B-m, hónapokig nem is tudtam róla, de SENKI nem kapta el a családban, még a párom sem, pedig még mensi alatt is szexeltünk, persze gumi nélkül.


Egyébként, mint látod, sokan okoskodnak olyan témában, amihez nem értenek. Miért nem orvost kérdezel ilyenkor??

2011. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! felhívtam a védőnőnket és azt mondta h csak szexuális úton terjed, meg h alapból ennek a kislánynak már 3 injekciót kapnia kellett h ne fertőzzön.

És hogy miért kérdezek itt, mert ez az oldal elvégre is ezért van....

köszi mindenkinek a válaszokat

2011. febr. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!