Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy valaki...

Hogy lehet, hogy valaki kevesebb gyedet kapott a 2. babával, mint az 1. -vel?

Figyelt kérdés
A 2. gyerek 2 éven belül született és nem szűnt meg közben az anya munkaviszonya.
2011. febr. 3. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
A másodiknál gondolom már nem a munkabér volt a kiszámított gyed alapja, hanem az előző gyed összege, ami természetesen kevesebb, mint a munkabér (visszament dolgozni a két gyerek között?)
2011. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

A gyed mindig az előző év átlagkeresetének a 70%-a.

Tehát évről-évre kevesebb.

2011. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Emberek! Gyedből gyedet nem számolnak.

Az első gyerekkel azért kapott több gyedet, mert nem csak az alap fizetést nézték hanem amit kapott még. A 2. gyereknél meg csak simán az alapbért nézték ezért.

2011. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ne mondd már nekem, hogy ha én most még szeptemberig kapok gyedet, majd a gyed után kapom a 28 vagy hány ezres gyest, aztán terhes leszek, tehát nem megyek vissza dolgozni, akkor megint 140ezres tgyásom és max. gyedem lesz a második gyerekkel...
2011. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

gyedből gyedbe ment és 2 év alatt meglett a 2. gyerek, nem ment vissza dolgozni, mint ahogy ezeket írtam is.

Azért ne ugorjatok egymás nyakának! Tehát?

2011. febr. 3. 23:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérted az adójóváírást? Mert ha nem, akkor is kevesebb a GYED.
2011. febr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor én miért kaptam ugyanannyi gyedet a 2. gyerekkel???? Ezt nem értem.
2011. febr. 4. 00:20
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint kérte az adójóváírást, azért lett kevesebb neki?
2011. febr. 4. 00:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez az, hogy valószínűleg NEM kérte az adójóváírást. De ha nem kérte, nem kell aggódni, jövő májusban megkapja egy összegben.
2011. febr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy az adójóváírás miatt kapott jóval kevesebb gyedet?
2011. febr. 4. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!